Kocasinan’ın milli sporcuları masa tenisinde tarihe geçti

Milli Takımı temsil eden Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi sporcuları Özge Yılmaz ve Betül Nur Kahraman, masa tenisindeki performanslarıyla Türkiye tarihine geçti. Avrupa’nın En iyi Top 10’lar turnuvasından sonra Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu kampına davet edilmesiyle kariyerine yeni bir sayfa açan Özge Yılmaz, yine bir ilke imza atarak Türkiye’nin, Olimpiyat kadrosuna alınan en genç sporcusu unvanını aldı. Betül Nur Kahraman ise Büyükler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Başkan Çolakbayrakdar, “Kulübümüz sayesinde Kayseri, masa tenisinde Türkiye sıralamasında en başarılı il oldu” açıklamasında bulundu.
Türkiye tarihinde Avrupa Şampiyonası Yıldız Bayan kategorisinde bir ilke imza atarak ülkemize madalya kazandıran Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Bayan Masa Tenisi sporcuları, Kocasinan’ı ve Türkiye’yi her defasında gururlandırıyor. 21 Yaş Altı Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’nda mücadele eden Kocasinanlı Milliler, katıldıkları tüm müsabakalarda rekorları alt üst ederek, adlarını tarihe altın harflerle yazdırıyor. 2017 Masa Tenisi U21 Balkan Şampiyonası’nda yine takım olarak Balkan Şampiyonu olan Özge Yılmaz ve Betül Nur Kahraman, masa tenisinde en önemli isimler arasında gösteriliyor. Uluslararası kariyerine madalya ile başlayan 15 yaşındaki Özge Yılmaz, Türkiye’nin Olimpiyat kadrosuna alınan en genç sporcusu unvanını alırken, Betül Nur Kahraman ise Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı.
Her zaman spora ve sporcuya destek veren ve birçok spor yatırımlarına imza atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, başarılarından dolayı sporcuları tebrik etti. Masa tenisinde Milli Takıma en çok sporcu gönderen kulüp olduklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Öncelikli olarak Milli Takım sporcularımızı ve Milli Takım Antrenörü Halil Adak’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Masa tenisi takımımız; Kayserispor’dan sonra Süper Lig’de oynayan ikinci takımımızdır. Masa Tenisi B Takımımız ise Türkiye 1.Ligi’ne yükselmeyi garantiledi. Masa tenisi erkek takımımız da 1.Lig’de yer almaktadır. Takımlarımızın masa tenisinde elde ettiği başarılar Kayseri’nin masa tenisinde çok ileri seviyede olduğunun bir göstergesidir. Kulübümüz sayesinde Kayseri, Masa tenisinde Türkiye sıralamasında en başarılı il oldu. Milli Takıma en çok sporcu gönderen takım olarak gururluyuz. Sporcularımız, ay yıldızlı formayı layıkıyla taşıyıp, İstiklal Marşımızı Uluslararası camiada okutturarak, her defasında bizim gururumuz oluyorlar. Ayrıca 6 Nisan Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu tarafından ‘Dünya Herkes için Masa Tenisi Günü’ olarak ilan edilmiş ve farklı etkinliklerle kutlanmaya başlanmıştır. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde düzenlenen etkinliklere her zaman destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.
ÖZGE YILMAZ’IN KARİYERİ
Dünyanın en iyi sporcuların yer aldığı Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) eğitim kampına katıldı.
Avrupa Şampiyonası Yıldız Bayan kategorisinde Tek Bayan Top 10’da ikinci oldu.
Çift bayanlar ve takım olarak Avrupa üçüncüsü oldu.
Yıldızlar kategorisi sporcusu olarak büyükler Türkiye Şampiyonasında final oynayan tek sporcu olarak tarihe gecen ilk isim oldu.
‘En İyi 12’ler ikinci etap müsabakalarında tüm maçları kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Gençler Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda Tek ve Çift Bayanlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.
Ziraat Sigorta Masa Tenisi Türkiye Kupası’nda ikinci oldu.
Masa Tenisi U21 Avrupa Şampiyonası´nda mücadele etti.
Öte yandan Uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil ederek, yeteneklerini ve becerilerini sergiliyor.
BETÜL NUR KAHRAMAN’IN KARİYERİ
Çift Bayanlarda Özge Yılmaz ile birlikte 2017-2018 sezonu Gençler Ferdi Türkiye Şampiyonu oldu.
En İyiler kategorisinde şampiyon oldu.
Gençler ve U21 Balkan Şampiyonu
Avrupa Şampiyonası Yıldız Bayan kategorisinde Çift bayanlarda ikinci oldu.
Gençler kategorisinde ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Ayrıca Uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.