KOOPERATİFÇİ!

Kayseri güzel bir şehir ama tüm garibanların umutlarını yitirdiği bir şehir olmaz umarım!

Çünkü bu şehirde gariban insan çok olduğu kadar, garibanların sırtından geçinenlerde çok!

Bunlar nerede yok ki! Şehrin her tarafına dağılmış, kuşatmış adeta! Yetim hakkı yemeyi, kul hakkı yemeyi kendilerine şiar edindikleri içinde her yerde bu pozisyonlarını korumayı istiyorlar.

Yani milletin hakkını lütuf yapar gibi bir yerlere dağıtıyor görünerek, orada bu şekilde yerlerine sağlamlaştırmaya çalışıyorlar!

Başlık ne alaka! Bu yazı ne alaka derseniz!

Geçtiğimiz Cumartesi günü haber merkezimize gelen bir ihbar karşısında adeta şok oldum.

Önce inanmak istemedim! İddialar o kadar çoktu ki; hangi birini yazacağımı şaşırrdım inanın.

Şimdi, adamlar kooperatif adı altında saltanat sürüyor, milletin parasıyla girmedikleri delik kalmıyor! İddiaya göre; kooperatife ait arsaları, düşük bedelle bir yakının şirketine satıyor, sonra aynı şirketin borcunu yine kooperatif üzerinden ödüyor, kooperatifin parası ile inşaat yaptırıyor ve satıyor! Şuana kadar telefon ile gelen bu ihbardan anladıklarım bu kadar, belgelemeye söz verdiler hatta dava açaklarını söylediler bende ancak bu şekilde dile getirebildim.

Önümüzdeki süreçte mutlak ve muhakkak, bu konular umarım dile gelecektir!

Yoksa bunlar, siyasetende ticaretende bu milletin bu garibanların üzerinden tüfek atarak yaşamaya devam edeceklerdir!

 

KAYSERİ TİCARET ODASI!

Bu konu şuan şehrin bir numaralı konusu!

Nereye gitsek, Kayseri Ticaret Odası konuşuluyor. Şehrin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kayseri Ticaret Odası’nda şuana kadar üç aday var.

Bunlardan ilk adaylığını açıklayan Ömer Gülsoy. Ömer Gülsoy şuan KTO Meclis Başkanı ve aynı zamanda Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı. Önceki dönemlerde MHP İl Başkan Yardımcılığı yapmıştı. Şuan siyasi bir görevi yok. Bununla birlikte ilk siyasi ziyaretini AKP İl Başkanı Cahit Özden’e gerçekleştirdi ve Cahit Özden de kendisine başarılar diledi. Stratejik hamlelerle bu seçimlerden zafer ile çıkmayı düşünen Ömer Gülsoy, geçen seçimlerde de aday olmuş ve 41 komitenin 8’ini kazanmıştı.

Adaylığını açıklayan bir diğer isim ise mevcut oda Başkanı Mahmut Hiçyılmaz. Hiçyılmaz,  geçen seçimlerde fetöcülerle konsorsiyim oluşturarak seçimlere girmiş ve 41 komitenin 28’inde başarı elde etmişti. Ticaret Odası’na yeni bir hizmet binası kazandıran ve kendi ifadesiyle odayı üyeye açan Hiçyılmaz’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. AKP’de kurucu yöneticilik yapan Hiçyılmaz’ı Elitaş’ın desteklediği ifade ediliyor.

Kayseri Ticaret Odası’nın en çok konuşulan ismi de başkan olduğu dönemde yapılan operasyon ile tutuklanan ve başkanlıktan istifa etmek zorunda kalan Hasan Ali Kilci. Hasan Ali Kilci 15 yıl bu şehirde ticarete yön vermiş bir isim. Aynı zamanda 2 yıl kadar önce MHP’den Milletvekili seçilerek meclise gitmişti. Kilci, adaylığını açıklamadı ama gördüğüm kadarı ile onu destekleyen ve aday olmasını isteyen önemli bir kitle var. Hasan Ali Kilci, tutuklanmadan önce girdiği son seçimde 41 komitenin hepsini almış sadece bir komite de 1 üyeyi kaybetmişti. Siyasi ve ticari tecrübesi yüksek bir isim.

Önceki dönem aday olan Nuh Mehmet Delikan ve Hüseyin Tekin bu seçimde aday olur mu bilemiyorum. Ama önceki dönem Delikan’ın seçim çalışmalarını yürüten Baki Ersoy, bugün MHP İl Başkanlığı yapıyor. Ersoy’un anladığım kadarı ile mutlaka seçimlere müdehalesi olacak. Delikan’da o seçimlerde 41 komitenin 3’ünü almış 4 komite de 1 oyla 3 komitede kura ile kaybetmişti.

Öyle ya her ne kadar bu ticaretin kalbi olan bir odanın seçimi gibi görünse de adayların ve ismi geçenlerin profiline bakıldığı zaman hepsinin siyasi bir çizgisi var. Bununla birlikte birde siyasi partilerde görev yapan Hacı Ali Doğan gibi isimlerde var. MÜSİAD başkanlığı yapan Nedim Olgunharputlu gibi isimlerde var.

Yani Kayseri Ticaret Odası siyaseten uzak bir yer değil! Öyle olsa Hasan Ali Kilci gibi bir isim siyasi bir operasyonla tutuklanmaz ve istifa ettirilmek durumunda kalmazdı.

Muhtemelen seçimler 26 Kasım 2017 tarihinde yapılacak. 4 ay gibi kısa bir süre var.

Burada AKP veya MÜSİAD’ında bir aday çıkaracağı ifade ediliyor.

Yazının içerisinde yazmadım ama bu çok uzun bir konu! Maalesef geçen seçimde etkili olan FETÖ’cülerde var. Mutlak ve muhakkak bu fetöcülerden bu oda arındırılmalı, milletin eline kanı bulaşan bu alçaklardan her platformda hesabı açık ve net bir şekilde sorulmalıdır.

Bir tek fetöcü bırakın seçime müdahil olmayı, bence yetki belgesi dahi almamalıdır, verilmemelidir.

 

MAGNET HASTANESİ

Magnet Hastanesi yeni vizyonu ile Kayseri’ye hizmet etmeye devam ediyor. Hafta sonu kahvaltı programı düzenleyen yeni Başhekim İbrahim Temür ve Başhekim Yardımcısı Sait Şener’in açıklamalarını heyecanla dinledim. Allah yollarını açık etsin. Bu şehrin sağlık konusunda kaliteli bir hizmete ihtiyacı var. Umarım bu yönetim bunu başarır. Özel Hastane mantığı ile hastaların cebindeki parasını almak yerine insan sağlığına değer veren bir anlayış ile sağlığın ticareti olmaz diyerek yeni atalımlar yapan bu iki önemli şahsiyeti tebrik ediyorum. Allah yollarını açık etsin.

 

KAPUZBAŞI YOLU!

Yahyalı’da bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri dünya harikalarından bir tanesi. İnsanların mutlak ve muhakkak buraya gitmesini isterim. Fakat 2006 yılında dönemin Valisi Osman Güneş,  tarafından yapılan yeni yol düzenlemeler istiyor. Her yıl sürekli aynı bölgelerde kazalar meydana geliyor. Son olarak dünde tur servisi devrildi ve 26 kişi yaralandı. İnşallah can kaybı olmaz. Bu yolu yapan dönemin Valisi Osman Güneş’ten Allah razı olsun. İnşallah mevcut Valimiz Süleyman Kamçı’da bu yol ile ilgili düzenleme çalışmaları yaptırır. Allah muhafaza her yıl onlarca kişinin öldüğü bu yola seyirci kalmamak hem insani hem de vicdani görevimizdir. Sayın Valimizin bu konuya dikkat kesileceğini düşünüyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.