Mahallemde iftar var etkinliği Yıldırım Beyazıt’ta

MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı içerisinde Melikgazi Belediyesince başlatılan ve amacında beraberlik ve paylaşma gibi değerlerin yer aldığı “Mahallemde iftar var” etkinliğinin Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kapalı Semt Pazaryerinde gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Melikgazi Belediyesi olarak her zaman halkın içinde olduklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı adeta sosyal belediyecilikte sınav ayı olduğunu bu neden ile bu sosyal çalışmayı “Mahallemde iftar var” etkinliği ile sosyal belediyecilik ilkesini yerine getirdiklerini belirtti. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt halkına yaptığı konuşmasında,” Bu sofralar birlikteliğimizin, beraberliğimizin ve huzurun adeta ortak adresi olmaktadır. Bu huzur, sükûnet ve birliktelik çok önemlidir. Komşular komşu değil bir aile gibi mahallenin tümü aynı sofrada ekmeğini paylaşıyor. Bu Anadolu’nun bir mayasıdır. Herkesin masasında iftarlıklar hazır, ezanın sesini beklemektedir. Bu etkinliklerimiz ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışımızın en iyi örneğidir. Ramazan’ın güzelliği burada, pişirilen bir kap çorba komşu ile paylaşılır. Özellikle bu tür mahalle ve toplu iftarlarda vatandaşlar bir araya gelerek sohbet eder, tanışır ve dostluklar kurar” dedi. -dha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.