Melikgazi Belediyesinden iş yeri ve tarla ihalesi

Mülkiyeti Belediye’ye ait olan 8 iş yeri ile 1 tarlanın kiraya verileceğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ihalenin 13 Aralık 2016 günü belediye Encümen salonunda yapılacağını söyledi.
2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine istinaden Açık Teklif Usulüyle ihale yapılacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Mülkiyeti belediyemize ait olan iş yeri ve tarla ihale ile kiraya verilerek atıl yani boş duran mülkler ekonomiye kazandırılacaktır. Böylece sosyal konut, park ve yol yatırım ve hizmetler için ek kaynak oluşturulmuş olunacaktır. İş yeri arayanlar için önemli bir fırsattır. İş yerlerin kiraya verilmesi ile ticaretin canlanmasına vesile olunacaktır.” dedi.
Danışmentgazi, Gökkent, Altınoluk, Tavlusun, Kıranardı ve Ağırnas semtlerinde bulunan iş yerlerinin kiraya verileceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, iş yerlerinin 20 ile 327 metrekare aralarında değiştiğini, Ağırnas’daki tarlanın ise 35 bin 500 metrekare alana sahip olduğunu ifade etti.
İhale ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlerin www.melikgazi-bel.gov.tr adresinden hem uydu hem de imar durumunu gösterir harita üzerinden inceleyebileceklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, ayrıca ihale şartnamesi ile bilgilerin yerel gazeteler de ve televizyon kanallarında yer aldığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.