MELİKGAZİ SON ÇEYREKTE KAZANDI: 82- 66

TÜRKİYE Basketbol 2.Ligi A Grubunda yer alan Kayseri takımı Melikgazi Belediyespor evinde Adanaspor’u sen periyottaki oyunu ile mağlup etti.

SALON: Kadir Has

HAKEMLER: Niyazi Yasin Kahraman **, Leyla Yücel **, Oğuz Biniciler **.

Türkiye Basketbol 2.Ligi A Grubunda yer alan temsilcimiz Melikgazi Belediyespor evinde Adanaspor’u sen periyottaki oyunu ile yendi.

MELİKGAZİ BELEDİYESPOR: M.SelmanGülsağır**, Kazım Kanat** 2, Yiğit Bayar** 6, Muhammed Anıl *** 9, M.KürşatOrhan*** 15, Veysel Topuz** 8, Yavuz Çobano*** 11, Tuncay Gezer**, Erdem Söğütlü** 2, AbdulmelikAksoy*** 15, A.AtillaBozdağ*** 14.

ADANASPOR: Biray Yener* 3, Burak Can** 10,Nejat Barkın*, Gökhan Talu*** 24, Mehmet Pazarbaşı** 12, Turgut Bora* 3, Burak Türk*, Görkem Eren* 8, Efe Ayberk* 6.

PERİYOTLAR: 1.Periyot: 14 – 19 (Adanaspor) Devre: 31 – 40 (Adanaspor) 3.Periyot: 54 – 52(Melikgazi Belediyespor) Maç Sonu: 82 – 66 (Melikgazi Belediyespor)

İlk anları sakin geçen karşılaşmada ilk sayıyı bulan Melikgazi Belediyespor olsa da Adanaspor seri sayılar kaydederek skor üstünlüğünü ele geçirdi. Periyodun bitimine üç dakika kala 11-11’lik eşit sağlandı. Daha sonra sayılar bulan Adanaspor ilk periyodu 5 sayı farkla önde tamamladı: 14 -19. İkinci periyoda baskılı başlayan Adanaspor farkı 7 sayıya çıkarttı. Ev sahibi Melikgazi Belediyespor farkı iki sayıya kadar düşürdü. Periyodun ikinci yarısından sonra baskılı oynayan konuk takım periyodu 9 sayı farkla önde tamamladı: 31-40. Üçüncü periyodun ilk dakikalarında sayı kaydetmekte zorluk çeken Melikgazi Belediyespor daha sonra 4 sayıya kadar düşürdü.  Son saniyelerde ise öne geçerek son periyoda 2 sayı önde başladı: 54-52 dördüncü periyoda sayı ile başlayan ev sahibi takım giderek farkı açtı ve müsabakayı 82-66’lık sonuçla kazandı. İlyas Kaplan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.