Melikgazi’nin kursları ev hanımlarını meslek sahibi yapıyor

Melikgazi Belediyesi semt merkezilerinde düzenlenen ücretsiz kurslara ilgi büyüyor. Birçok ev hanımını meslek sahibi yapan belediye kursları, aynı zamanda ailelerin ev ekonomisine katkı sağlanmasında da etkili oluyor. Bu kapsamda 24 semt merkezine gelen yüzlerce ev hanımı kurslardan aldıkları sertifikalarla iş hayatına atıldı.
Melikgazi Belediyesince 24 semt merkezinde açılan ahşap boyama, dikiş, nakış, oya, takı-tasarım ve ev tekstili gibi kursların ailelerin gelir kapısı olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kurslara katılan kadınların haftalar süren eğitimler sonucunda aldıkları sertifikalarla iş sahibi olduklarını ve ürettikleri ürünleri satarak, evlerine ek gelir sağladıklarını kaydetti.
Özellikle Mahallelerinde verilen ev tekstili, dikiş-nakış ve giyim ile kuaförlük kursları kadınlardan büyük rağbet gördüğünü ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu Kurslar ile ayrıca Anadolu kültür modellerini ortaya çıkarılarak gelecek kuşaklara aktarıldığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.