Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya Pazar günü idrak edilecek Mevlit Kandili için kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Ali Gökkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi
“11 Aralık Pazar gününü pazartesiye bağlayan geceyi Peygamber efendimizin doğum günü olarak idrak edeceğiz. Bu gece; bütün kainatın ve beşeriyetin asırlarca yolunu gözlediği, Hz İbrahim’in duası, Hz İsa’nın müjdesi, dedesi Abdülmuttalip’in ve annesi Amine’nin rüyası olan o peygamberler peygamberinin dünyaya gelişinin yıl dönümüdür.
Onun doğduğu çağda yeryüzü yaşanacak bir yer değildi. Babalar çocukları diri diri toprağa gömüyor, ahlaksızlık, cehalet, kan, göz yaşı, zulüm almış başını gidiyordu. İnsanlığın kurtuluşu için; bir ahlak, bir fazilet, bir hoşgörü, bir adalet, bir merhamet ve bir doğruluk timsaline ihtiyaç vardı ve o ‘Alemlere rahmet olarak gönderildi.’
Bu mübarek gecenin peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini diliyor, bu duygu ve düşünceler ile tüm üyelerimizin, tüm milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, sağlık ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller diliyorum.”

1 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla