“Mevlid Kandili İslam alemine hayırlar getirsin”

Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya Pazar günü idrak edilecek Mevlit Kandili için kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Ali Gökkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi
“11 Aralık Pazar gününü pazartesiye bağlayan geceyi Peygamber efendimizin doğum günü olarak idrak edeceğiz. Bu gece; bütün kainatın ve beşeriyetin asırlarca yolunu gözlediği, Hz İbrahim’in duası, Hz İsa’nın müjdesi, dedesi Abdülmuttalip’in ve annesi Amine’nin rüyası olan o peygamberler peygamberinin dünyaya gelişinin yıl dönümüdür.
Onun doğduğu çağda yeryüzü yaşanacak bir yer değildi. Babalar çocukları diri diri toprağa gömüyor, ahlaksızlık, cehalet, kan, göz yaşı, zulüm almış başını gidiyordu. İnsanlığın kurtuluşu için; bir ahlak, bir fazilet, bir hoşgörü, bir adalet, bir merhamet ve bir doğruluk timsaline ihtiyaç vardı ve o ‘Alemlere rahmet olarak gönderildi.’
Bu mübarek gecenin peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini diliyor, bu duygu ve düşünceler ile tüm üyelerimizin, tüm milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, sağlık ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller diliyorum.”

1 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.