MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE NELER OLUYOR?

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Osman Elmalı’nın atanmasının ardından, kurum bünyesinde FETÖ yapılanmasına karşı çalışma başlatan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının ve İlçe Eğitim Müdürlerinin görev yerlerinin değiştirileceği iddia edildi.

Yayımlanan kanun hükmünde kararnameler sonucu FETÖ bağlantılı birçok çalışanın kurumdan ihraç olmasını sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının görev yerlerinin değiştirileceğine dair iddialar kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Uzun süreden beri mevcut görevlerini başarıyla yerine getiren kurum personelinin de ayyuka çıkan bu iddialar karşısında bir hayli rahatsız olduğu belirtildi.

ÇALIŞMALAR SEKTEYE UĞRAYABİLİR

Kurum personelinin, mevcut görevlerinin yanı sıra Milli Eğitim’deki FETÖ ile mücadelede sağladığı başarı, kamuoyunda takdirle karşılanırken, yer değişikliği haberlerinin kurum içerisinde huzursuzluk yarattığı öğrenildi. Böylesi zor bir dönemde yapılacak görev değişikliklerinin çalışmaları ve devam eden projeleri sekteye uğratacağı ifade edilirken, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın neden böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyduğu ise merak konusu oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.