MİLLİ ŞUUR ÖLMEMİŞ

Aslında Türk Milletinin bir Bayramı olan Nevruz Bayramını bahane ederek meydanlarda sokaklarda bölücülük propogandası yapmaya kalkıp Türk Milletinin Hürriyet ve İstiklalinin sembolü şanlı bayrağımıza el uzatan hainlerin bu davranışlarına tepkiler sürüyor.

Yurt genelinde dalga, dalga yayılan bu tepkilerle birlikte Kayseri halkından da büyük tepki geldi.

Vatan evlatlarının vatan hainlerine karşı tepkilerini dile getirmek için evlerine ve iş yerlerine şanlı Bayrağımızı asmakta adata bir birleriyle yarış etmesi ve bir çırpıda şehrin dört bir yanının Şanlı Bayrağımızla donatılması milli şuurun ölmediğinin bir göstergesi olarak nitelendirildi.

Bayrak asmanın yanı sıra bugün yapılacak Bayrağa Saygı Yürüyüşünün de aynı heyecanla yapılması ve büyük katılım olması bekleniyor.

Bugün Cuma namazından sonra Hunat Camii önünden başlayacak yürüyüş Şehitlikte son bulacaktır.

Kayseri halkı her zaman olduğu gibi bu defada milli refleksini ortaya koydu. Kayserinin bir çok konuda öncü olmasına uygun olmayıp biraz gecikmeli de olsa bu milli refleksin ortaya konulması bu güne kadar bir çok konuda sesi çıkmayan ve adata kaderine razı olan bir halk görümünden kurtulduğunu mille refleksin henüz ölmemiş olduğunu göstermektedir.

Ben her zaman şunu yazıp söylemişimdir bu millet açlığa, yokluğa ve benzeri sıkıntıya katlanabilir ama esarete asla dayanamaz. Bu yüce Millet çok sıkıntı çekmiş savaş yapmış milyonlarca şehit vermiş ama bağımsızlığından, birlik bütünlüğünden asla taviz vermemiştir. Bundan sonra da vermeyecektir.

Şanlı Türk Bayrağına el uzatan dil uzatanların arkasında her kim varsa şunu çok iyi bilmeli ki Türk Milleti ne Bayrağına el uzatılmasına nede birlik ve beraberliğinin bölünmesine müsaade etmez.

Ülkedeki ekonominin bozukluğuna, işsizliğe yokluğa ses çıkarmıyorsa bu onun asaletindedir. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. Kendisini Türk kabul eden kim olursa olsun onların alt kimliğine bakmadan herkes bir birini  bağrına basar ve arasına girmek isteyen soysuzlara da asla müsaade etmez.

Gerek Gazeteniz Kayseri MEYDAN’da,  gerekse Anadolu FM radyoda birkaç günden beri yaptığımız yayınlara gelen olumlu tepkiler Kayseri halkının milli konulardaki duyarlılığının bir işaretidir. Kayseri halkının bugünkü Bayrağa Saygı Yürüyüşüne de aynı duyarlığı göstereceğine inancım tamdır.

Kimse bizim bazı konularda sesiz durmamıza aldanıp da bu Milletin Vatan, Bayrak, İslamiyet gibi değerlerine el ve dil uzatmaya kalkmasın. Kalktıkları zaman bugün olduğu gibi gereken cevabı bu milletten alacaktır.

Ben şahsen birkaç günden beri o kadar doluyum ki bu konudaki duygu ve düşüncelerimi kelimelerle dile getirmem mümkün değildir.

Kayseri Cadde ve sokaklarını süsleyen Türk Bayraklarını gördükçe. Hainlere gelen tepki mesajlarını okudukça duygulanıp gözlerin yaşarmamak elde değildir.

Şunu da herkes çok iyi bilmeli ki birileri bizi bölüp parçalamak için ne yaparsa yapsın emellerine ulaşamayacaklardır. Türk Milleti onlara pirim vermeyecektir.

Birileri birilerini öne itip kendisinin arkaya saklanmış olduğunu bu milletin fark etmediğini zannedenler de aldanırlar.

Bu millet kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Gerektiği zamanda onlara da gereken cevabı verecektir .  Türk Tarihine baktıkları zaman her şeyi apaçık görmek mümkündür. O hainlerde şanlı tarihimize bakıp artık bu milletin üzerinden hain ellerini çekip kendi işlerine baksınlar.

Ben şahsen şuna inanıyorum ki bu milletin Milli refleksi daha ölmemiş, ölmeyecek de. Öyle olduğunu zannedenler kendi kendilerini aldatmış olurlar ve gerektiği zaman bu milletten gerekli cevabı bugün olduğu gibi yarında alacaklardır.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.