MUSTAFA ÇELIK’TEN SOSYAL DESTEK HAMLESI

Kayseri Büyükşehir Belediye Baş­kanı Mustafa Çelik göreve geldiği günden bugüne kadar özveri ile çalışmaya devam ediyor. Başkan Çelik özellikle Özhaseki’den aldığı bayrağı daha doğru adımlarla daha ileri taşıma­nın gayreti ve heyacanı içerisinde. Yaptığı yatırım ve hizmetlerlede çıtasını her geçen gün yükseltiyor. Önceki dönemin metal yorgunluğunun ardından Kayse­ri’ye ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne nefes aldıran Başkan Çelik’in son hamlesi sağlıklı bir şekilde hayata geçirildiği takdirde, asırlar boyu unutulmyacak bir öneme sahip.

Kayseri’de aşevileri kapatılıyor. Aşevin­den faydalanan muhtaç ailelere sosyal destek kartı verilecek.

Bunun yanı sıra çok büyük bir öneme sa­hip olan “Kayseri Kardeşlik Platformu” projesi var.

Bu proje belediyenin koordinatörlüğün­de ihtiyaç sahibi ailelerle, yardım etmek isteyen hayırseverleri buluşturacak.

Dünkü basın toplantısında bu iki önemli çalışmayı kamuoyu ile paylaşan Başkan Çelik’in heyecanı gözlerinden okunuyor­du. Özellikle “Kayseri Kardeşlik Platfor­mu” projesini bırakın yapmayı, düşün­mek dahi takdire şayan bir tarzdır. Bu tür sosyal hizmetleri ancak, yaratılış gayesini bilen, Allah’a kulluk anlayışını yitirme­miş, sinesinde hüznü taşıyarak ümmetin derdi ile dertlenen insanlar yapabilir.

Şöyle ki; bulunduğu makamda beledi­yenin görev tanımı ile sınırlı kalmayıp “Allah rızası” için insiyatif kullanarak yapılabilecek bir hizmettir bu.

Bu hizmet zengin mahallelerine park yapmaya benzemez. Zengin sofralarında oturup alkışlanmaya benzemez. Bu hiz­metin özü “Muhtaç” olanın halinden an­lamak ve onu rencide etmeden yardımcı olabilmektir. Bu hizmetin özü “Zenginin” üzerindeki yükü almaktır.

Bu şehirin en ücra köşesinde yiyecek ek­mek bulamayıp, sofrasında sıcak yemek kaynatamayan insanımızın derdi ile dert­lenerek, lüks mekanlarda iki lokma yeme­ğe yüzlerce lira para veren insanımızın iç dünyasında yaşadığı boşluğu anlayarak araya köprü olmaktır bu proje.

Kayseri Kardeşlik Platformu” hissetme­den yapılamayacak, yaşamadan anlatı­lamıyacak bir düşüncenin bugün hayata geçmiş şeklidir.

Önderimiz, Rehberimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mus­tafa(sav) Efendimiz’in ümmetine ancak böyle hizmet edilir.

Başkan Mustafa Çelik’in gönül dünya­sının zenginliğini, hayata geçireceği bu proje ile bir kez daha gördük ve şahit olduk.

Bu güzel hizmete söylenecek en anlamlı söz dua nisbetinde olmalıdır. Takdir ve teşekkürün yanı sıra bu proje uygulan­dığı müddetçe Mustafa Çelik’e söyleme­miz gereken tek söz “Allah razı olsun” olmalıdır.

Allah razı olsun Çelik Başkan.

#kürşataçıkgöz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.