Mutluluğun Alamet-i Farikaları…

Değerli okuyucular,yılbaşı yaklaşırken pozitif olma yollarını içtenlikle aradığınızı duyuyor ve hissediyorum gündemde bi hayli karışık gerçi ne zaman düzgün oldu ki? Ama gündemi eğlenceli şekilde ti’ye de alabiliriz misal Reza Zarrap’sız  bir haber bülteni veya Adriyana Lima’nın ayak boyuyla çalkalanan sosyal medya e bide beyaz tv spor programları bence olumlu düşünüldüğünde pozitif bir psikoloji yaratabilir ve hatta sıcak bir gülümseme… Sahi yeni yıla girerken bu yıla nasıl gireceksiniz birader soruları karşılığında alınan aman evde kestane yiyeceğiz kardeşim şeklinde alınan cevaplar eğer dışarıda bir program yaptıysa karşı tarafın burun kıvırması diyaloglarını da sıklıkla göreceğiz bana nedense pek komik gelir bu muhabbetler neyse biz asıl konuya geri dönelim.

Şimdilerde mutlumusun diye tabi ki kimse kimseye soru yöneltmiyor nedendir bilinmez ama ben söyliyeyim kısaca kadınlar zayıf bakımlı güzel olduğu sürece pek mutlu yeni yılın en güzel tavsiyeleri bütün gazetelerde tv ve internette görebileceğiniz diyet listeleri ve güzellik sırları sen yap olursa bende uyguluyayım.. e tabiî ki hayatın içinde herkes kendine dikkat etmeli fakat duygusal boşluklar nerede onları bir bulalım o boşlukları hassasiyetle dolduralım ki yaptığımız bunca çaba işe yarasın olmazsa bir psikolojik danışmandan yardım alalım…Erkeklere gelince eğer çok büyük bir dertleri yoksa  güzel bir araba işi çözer gibi Allah bol kazanç nasip etsin diyelim o zaman.

Asıl konuya giriş yapıyorum pozitif psikolojiye nasıl sahip olurum hep pozitif olursam nasıl olur hayatımda neleri değiştiririm? Önce rahatlıkla söylenebilir mutlu bir insan hayatını toptan değiştirebilir ve hayatının pozitif anlamda altını üstüne, üstünü altına getirebilir o kadar mı? Evet  o kadar.. Eee nerde bu kişi  aynaya bak o sensin kendinde hangi huyundan memnun değilsin hayatında  ne olsa mutlu olursun onların hepsi sensin aynadaki ben ile kastedilen kişilik karakter özelliklerimiz yani kendiliğimizdir ve sen önce kendinden memnun olmalısın eksiğiyle fazlasıyla sonra ekstralar senin ödülün olacak elbette..Aaaa aynaya baktım bi değişiklik yok ben yine aynı benim kendimi çok seviyorum diyorsan ne alaa ama kendini kötü hissetiysen bir sorun var demektir hemen düşünmeye başla sonuçları değerlendir kendi yeteneklerini neler yapabileceğini düşün kendini tanı önce bunu sıklıkla tavsiye ediyorum herkese ve işin aslına bakarsak bizleri pozitif hisssetirecek tek kelime aslında, müthiş bir sır veriyorum şu anda’’ boşver’’ Atalarımızın konu hakkında söylediği bir çok ata sözü ve deyim bile var.Neymiş  tekrar ediyor ve hayata geçiriyoruz’’ ben mutluyum ve her zaman pozitifim’’…..

PSİKOLOJİK DANIŞMAN;SEBİHA ERGÜN                                                                                                                     #kayseridengepsikolojikdanışmanlık #sebihaergün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.