NNYÜ’DEN TÜRK KIZILAYI’NA KAN BAĞIŞI

Türk Kızılayı’na bir kan bağışı da Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden geldi. Üniversitesi’de bulunan öğrenciler, öğretim üyeleri ve idari personel  Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.

Üniversitelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Türk Kızılayı NNYÜ Kampüsü Mustafa Nevzat Özhamurkar Öğrenci Merkezi önünde mobil istasyon kurarak öğrencilerin kan bağışı talebini kabul etti. Toplumda kan bağışı bilincini geliştirmek ve Türk Kızılay’ının kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla öğrenciler kan bağışında bulunmak için sıraya girdiler. Önce kayıt işlemlerini yaptıran öğrenci, akademisyen ve idari personel daha sonra Kızılay ekibinin kontrolünde kan bağışında bulundular.

 

Öğrencilerin hem toplumsal duyarlılığını arttırmak hem de Türk Kızılay’ının kan ihtiyacını karşılamaya katkı vermek amacıyla Tarih Kulübünün sosyal sorumluluk projelerinden bir olan kan bağışı kampanyası sonunda 55 ünite kan toplandı. –SELMA KÖSEDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.