OKULLARDA PARTİCİ ÖĞRETMEN İSTEMİYORUZ!!!

Sevgili Okurlarım, bu yazım öğretmek için öğretmen olanlara değil, siyaset yapmak için öğretmen olanlara… Şu geldiğimiz noktada bakıyoruz ki maalesef öğretmenler, sınıflardaki konuşmalarında, sosyal medya hesaplarındaki yazışmalarına baktığınızda sanırsınız milletvekili. Hatta bazı vekillerden daha aktifler. Ah, o mecliste onlar olsa neler yapacaklar neler… Yanlışlıkla öğretmen olmuşlar.

Öğretmenlerin, bu kadar siyasetle içli dışı olması beni gerçekten rahatsız ediyor. Sen, eğitim camiasının bir mensubusun. Ve işin öğretmek. İşin o parti iyi bu parti kötü demek değil. Yazık ki bazı öğretmenlerimiz, not verirken öğrencinin hangi partiden olduğunu göz önünde bulundurarak notunu vermekte. Eskiden genel ve yerel seçimler yapılacağı zaman hocalarımıza sorardık. “Hocam hangi partiye oy vereceksiniz?” diye… Hocalarımız, bu sorumuzu her zaman yanıtsız bırakırdı. Şimdi hoca, çocuğun ailesi,  A partisinden ya da B partisinden diye çocuğu sınıfta bırakıyor. Bu neyin kafası? Lütfen, elinizi ayağınızı çekin siyasetten. Kendi  işinizi yapın. Partilere oy toplamak sizin işiniz değil. Vekiller, il başkanları var. Bunun için maaş alan insanlar var siyaset yapsın diye. Bırakın partilerini cici onlar göstersin.

Eskiden Ulu Önder Atatürk, ne güzel anlatılırdı. Şimdi ise okullarda içkici, çok sigara içen biri olan anlatılıyor.Çocuklar, akşam eve geldiğinde diyor ki, “Anne-baba siz bana Atatürk çok iyi bir insan dediniz ama Atatürk çok içki içermiş, çok sigara içermiş.”Aileler, tüm dünyanın saygıyla önünde eğildiği bir liderin kendi ülkesinde kendi liderinin öğrencisine kötü lanse eden öğretmenlerden de rahatsız.

Ne yazık ki, ülkemizde siyaset her kurumun içerisine kadar girdi. Girmekle kalmayıp, kendi partisinden olmayanların ayakları kaydırılmaya çalışıldı. Aynı sofrada ekmeği paylaştığımız insanlarla siyasetten sonra kanlı bıçaklı olduk. Bu ülkede doktoru, öğretmeni, askeri, polisi, temizlik işçisi, mühendisi, bilim adamı, sanatçısı siyasetçi oldu. Belki olmak zorunda bırakıldı. Onu bilemem. Birilerine cici görünmek için kendi mesleklerinin amaçlarından uzaklaştılar. Okullarda partici hocalar istemiyoruz.

Bir ülkenin bel kemiği olan eğitim sistemindeki bu vahim durum, öncelikle neslimi, sonrasında ise ülkemizin geleceğini tehlike altına sokmakta. Partici öğretmenler, mesleğinizi bırakın kendinizi il başkanlıklarında görevlere yazdırın.Ağaç yaş iken eğilir lafıyla hareket ederek küçücük çocuklara  saçma sapan yalaka zihniyetlerinizle zehirlemeyin. Kuklası ve yalakası olduğunuz partilere adam kazandırmaya çalışmayın. Çekin, elinizi çocuklardan. Onlara, siyaseti değil, kendinden olmayanları dışlamayı değil birliği, sevgiyi, Atatürk’ü, Çanakkale’yi, Yüce Türk milletinin başarılarını anlatın.

Siyaseti okul kapısından içeri sokmayın. Vatanı anlatın, bayrağı anlatın, ezanı anlatın. Onlar olmazsa nelerin olabileceğini anlatın. Suriye’yi terk edip ülkemize sığınanları değil, vatansız kalanların ne halde olduklarını anlatın. Suriye halkı ile kardeş gibi geçinmeyi değil kendi soydaşımızla farklı partilerden de olsak kardeş kalabilmeyi anlatın. Geleceğin yarınları sizlere emanetse emanete hıyanet  etmeyin!!!

Sağlıkla Kalın….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.