ÖNCELİĞİMİZ HEP VATAN OLDU

Türk Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ali Benli, yılın ilk basın toplantısında yaptığı konuşmasında, terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerini yad ederek, “. Kutsal vatan topraklarına uzanan hain elleri, bir bir kıracak; ihanet çemberlerini parçalayıp  hainlerin başlarına geçireceğiz.”dedi.

 

Türk Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ali Benli, 2017 yılının ilk basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Benli, 2016 yılında ülkemizde gerçekleşen terör olaylarına lanet yağdırarak, “Türk Eğitim-Sen Mensupları olarak -her zaman olduğu gibi-millî duruş sergilemeye devam edeceğiz. Önce ülkemiz  diyerek teröre,  teröristlere karşı yürütülen destansı mücadelede; güvenlik güçlerimize her türlü desteği verecek, devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kutsal vatan topraklarına uzanan hain elleri, bir bir kıracak; ihanet çemberlerini parçalayıp  hainlerin başlarına geçireceğiz.”diye konuştu. Benli, konuşmasına şöyle devam etti. “     Millî birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zaman diliminden geçiyoruz. Millî birlik ve beraberliği tesis ederek pekiştirmenin yolunun da adaletle hükmetmek ve hukukun üstünlüğünü hâkim kılmaktan geçtiğini -hepimiz- biliriz. Kul hakkına riayet esas alınır, kul hakkı gasplarına son verilirse sıkıntılarımızın büyük bölümü giderilmiş olur. Cenâb-ı Hakk ,âyetleriyle yolumuza ışık tutuyor: Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.( NİSA Sûresi-58.âyet ).  Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah´tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.(MÂİDE Sûresi-8.âyet )”şeklinde ifade etti.

 

BİZ SAHİP ÇIKTIKÇA BU VATAN BATMAYACAKTIR

 

Benli, birlik ve beraberliğinde öneminden bahsederken, “   Türk Devleti ve Büyük Türk Milleti’ne yönelik hain, kahpe, kalleş saldırıların ardı,arkası kesilmiyor. Emperyalist güçlerin tutmaları, maşalarının -son bir aydaki- hain saldırıları:

10 Aralık 2016; Dolmabahçe’de bombalı saldırı, 46 şehidimiz var…

17 Aralık 2016; Kayseri’de askeri servis aracında patlama, 14 şehidimiz var, 56 yaralı.

Yılbaşı akşamı, İstanbul’da Reina isimli eğlence merkezinde silahlı saldırı; 39 kişi hayatını kaybetti.

05 Ocak 2017 : İzmir Bayraklı’da bombalı saldırı;1 Polis Memuru,1 Adliye Çalışanı şehit,7 vatandaşımız yaralı.

Vatan toprağına emanet ettiğimiz şehitlerimize, canlarımıza Cenâb-ı Hakk’tan rahmet, yaralılara acil şifalar  niyaz ediyoruz. “Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun !”diyoruz. Şehitlerimizin ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

Şehitlerimize, gazilerimize “çok şey” borçlu olduğumuzu biliyoruz. O serdengeçtilere olan borcumuzu-bir nebze de olsa-ödemek istiyorsak bölücülere, hainlere,vatan ve millet düşmanlarına imkân ve fırsat vermeyecek; millî birliğimizi pekiştirecek,millî ve mânevi değerlerimizin yılmaz savunucuları olacağız.

Cennet vatanımızın sahipsiz olmadığını, dost-düşman herkese göstereceğiz.İnancımız odur ki Biz sahip olursak bu vatan batmayacaktır.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.