Türk Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ali Benli, yılın ilk basın toplantısında yaptığı konuşmasında, terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerini yad ederek, “. Kutsal vatan topraklarına uzanan hain elleri, bir bir kıracak; ihanet çemberlerini parçalayıp  hainlerin başlarına geçireceğiz.”dedi.

 

Türk Eğitim-Sen Kayseri Şube Başkanı Ali Benli, 2017 yılının ilk basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Benli, 2016 yılında ülkemizde gerçekleşen terör olaylarına lanet yağdırarak, “Türk Eğitim-Sen Mensupları olarak -her zaman olduğu gibi-millî duruş sergilemeye devam edeceğiz. Önce ülkemiz  diyerek teröre,  teröristlere karşı yürütülen destansı mücadelede; güvenlik güçlerimize her türlü desteği verecek, devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kutsal vatan topraklarına uzanan hain elleri, bir bir kıracak; ihanet çemberlerini parçalayıp  hainlerin başlarına geçireceğiz.”diye konuştu. Benli, konuşmasına şöyle devam etti. “     Millî birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zaman diliminden geçiyoruz. Millî birlik ve beraberliği tesis ederek pekiştirmenin yolunun da adaletle hükmetmek ve hukukun üstünlüğünü hâkim kılmaktan geçtiğini -hepimiz- biliriz. Kul hakkına riayet esas alınır, kul hakkı gasplarına son verilirse sıkıntılarımızın büyük bölümü giderilmiş olur. Cenâb-ı Hakk ,âyetleriyle yolumuza ışık tutuyor: Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.( NİSA Sûresi-58.âyet ).  Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah´tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.(MÂİDE Sûresi-8.âyet )”şeklinde ifade etti.

 

BİZ SAHİP ÇIKTIKÇA BU VATAN BATMAYACAKTIR

 

Benli, birlik ve beraberliğinde öneminden bahsederken, “   Türk Devleti ve Büyük Türk Milleti’ne yönelik hain, kahpe, kalleş saldırıların ardı,arkası kesilmiyor. Emperyalist güçlerin tutmaları, maşalarının -son bir aydaki- hain saldırıları:

10 Aralık 2016; Dolmabahçe’de bombalı saldırı, 46 şehidimiz var…

17 Aralık 2016; Kayseri’de askeri servis aracında patlama, 14 şehidimiz var, 56 yaralı.

Yılbaşı akşamı, İstanbul’da Reina isimli eğlence merkezinde silahlı saldırı; 39 kişi hayatını kaybetti.

05 Ocak 2017 : İzmir Bayraklı’da bombalı saldırı;1 Polis Memuru,1 Adliye Çalışanı şehit,7 vatandaşımız yaralı.

Vatan toprağına emanet ettiğimiz şehitlerimize, canlarımıza Cenâb-ı Hakk’tan rahmet, yaralılara acil şifalar  niyaz ediyoruz. “Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun !”diyoruz. Şehitlerimizin ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

Şehitlerimize, gazilerimize “çok şey” borçlu olduğumuzu biliyoruz. O serdengeçtilere olan borcumuzu-bir nebze de olsa-ödemek istiyorsak bölücülere, hainlere,vatan ve millet düşmanlarına imkân ve fırsat vermeyecek; millî birliğimizi pekiştirecek,millî ve mânevi değerlerimizin yılmaz savunucuları olacağız.

Cennet vatanımızın sahipsiz olmadığını, dost-düşman herkese göstereceğiz.İnancımız odur ki Biz sahip olursak bu vatan batmayacaktır.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla