Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Mali Destek Programları açıklandı

T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, 2017 yılı mali destek programları kapsamında yürüteceği ‘Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik’, ‘Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları’ ve ‘Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi’ mali destek programlarıproje teklif çağrıları yayınlandı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, TR72 (Kayseri, Sivas, Yozgat) Düzey II Bölgesinde uygulanacak 2017 yılı teklif çağrısı kapsamında üç ayrı mali destek programını 29 Aralık 2017 tarihi itibari ile ilan edildi.

Başarılı projelere toplam 27 milyon TL tutarında desteğin kullandırılacağı 2017 yılı Mali Destek Programları; ‘Endüstriyel Gelişim ve Verimlilik Destek Programı’ kar amacı güden kurumlar; ‘Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları Mali Destek Programı’ ve ‘Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı’ kar amacı gütmeyen kurumlar için tasarlandı.

Kurulduğu günden bugüne, bölgedeki kurumlara toplam 114,5 milyon TL mali destek sağlayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, bu yıl da, endüstriyel gelişim ve verimlilik destek programı kapsamında KOBİ’lere 10 milyon TL, kar amacı gütmeyen kurumlara ise yeni ve yenilenebilir tarım uygulamaları mali destek programı kapsamında 9 milyon TL, kentsel ve sosyal altyapının iyileştirilmesi mali destek programı kapsamında 8 milyon TL destek başarılı bulunan projelere aktarılacağını açıkladı.

Projeler, 16 Mart 2018 devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.