Ruanda Kayserili Yatırımcıları Bekliyor

Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci’yi makamında ziyaret etti.
Ruanda’nın Ankara Büyükelçisini Kayseri’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, bu ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.
KAYSO üyesi üç firmanın Ruanda’ya ihracat yaptığını açıklayan Başkan Büyüksimitci, karşılıklı ilişkilerin gelişmesi ile bu sayının daha da artacağını belirterek, “Şimdilik Kayseri’den üç üyemiz Ruanda’da ile ticaret yapıyor ama karşılıklı ziyaretlerle hem dış ticaret hacmimizin hem de bu firmalarımızın sayısının artacağına inanıyorum. Bizde Oda olarak iki ülke arasındaki hem ticari hem de kültürel ilişkilerin gelişmesi adına üzerimizi düşeni yapmaya hazırız” dedi.
Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunzizaise, Kayseri ile Ruanda arasında ki ortak iş imkanlarını araştırmak ve Kayserili sanayicileri ülkesine davet etmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kayserili sanayicileri ülkesine yatırım yapmaya davet eden Büyükelçi Nkurunzizaise, “Ruanda küçük bir ülke ama Doğu Afrika Birliği’ne üye olduğu için burada yatırım yapan firmalar, etrafındaki dört ülkeyi kapsayan 85 milyonluk nüfusa gümrüksüz bir şekilde mal satabilecek. Biz ülke olarak birçok ürünü ithal ediyoruz ve sizin iç piyasadaki ürünleriniz bizim ithal ettiğimiz ürünlerden çok daha ucuz. Ruanda’ya yatırıp yapıp orada üretim yaparsanız, hem siz kazanmış hem de biz kazanmış oluruz” dedi.
Ülkesine yatırım yapacak sanayicilere ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade eden Büyükelçi Nkurunzizaise, KAYSO’nun organizasyonunda Ruanda’ya düzenlenecek bir seyahatte de işadamlarına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını sözlerine ekledi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.