SAÇLARINIZ MI DÖKÜLÜYOR?

Diyetisyen Duygu Deniz, saç dökülmelerinin genetik nedenler dışında çinko ve demir eksikliğinden kaynaklandığını söyledi.

Saç dökülmesine karşı ne yapmalı ve saç dökülmesine karşı ne iyi gelir diye soru yönelttiğimiz Diyetisyen Duygu Deniz, saç dökülmelerini engellemede bazı ipuçlarını verdi,  Deniz,Saç dökülmesinin belli başlı sebepleri vardır. Örneğin tirmit hastalığı, çinko eksikliği, genetik yollar, demir eksikliği ya da vücuttaki biyotin vitaminin eksikliği saç dökülmelerine yol açabilir. Eğer kişi de hepotroit gibi bir hastalık yoksa ve yumurta, et ve çinko vitaminine sahip ürünlerden beslenmiyorsa ve mevsim geçişlerine bağlı gelişebilir. Sonbahar da en sıkıntılı durum aslın da ruh haline dayalı strestir. Bunun sonucu olarak saç dökülmesi de gelişme gösterir. Saç tahminini aslın da kan tahlili ile anlarız ama dediğim gibi yoksa bu hastalık ruh haliyle ilgilidir. Böyle bir durum da yoksa beslenmeye özen göstermek gereklidir.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.