SESİMİZİ DUYURABİLMEMİZ İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ

 

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yakup Deveci, mobilya sektörünün sesini duyurabilmesi için birlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

 

KAYMOS olan “Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği” “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN)” desteği, “Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü” ve “Kayseri Marangozlar Döşemeciler ve Mobilyacılar Odası” ortaklığında Kayseri mobilya sektörüne yön vermek için proje çalışmalarına başladı.

Projenin öneminden bahseden KAYMOS Başkanı Yakup Deveci, mobilya sektörünün sesini duyurabilmesi için birlik olmanın öneminden bahsetti. Aynı zamanda bu hafta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mobilya Sektör Meclisi üyesi olarak Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Çöl’ün ve sektör meclis başkan yardımcısı olarak kendisinin görevlerine başladıklarını ve ilimizi TOBB’da temsil edecek olmanın gurununu yaşadıklarını belirtti.

Ardından proje ortaklarından “Kayseri Marangozlar Döşemeciler ve Mobilyacılar Odası” Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Sarıkaya ve “Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü” Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan Arifoğlu açılış konuşmalarını yaptılar.

 

Sektör ile ilgili stratejik amaçların belirlenmesi ve akabinde amaçlar doğrultusunda stratejik hedeflerin tespiti ile 2017-2023 yılları için “Kayseri Mobilya Sektörünün Stratejik Eylem Planı” nın oluşturulacağını belirten Deveci, KAYMOS’un ilin önde gelen kurumları ile işbirliğine devam edeceğini belirtip hali hazırda Kayseri ekonomisine en fazla katkısı olan “ Mobilya Sektörü”nün,  eylem planı doğrultusunda planlı çalışma ile daha verimli çalışacağını ve ülkemizin 2023 hedeflerine olumlu yönde katkısının en üst seviyede olacağını düşündüğünü vurguladı.

 

Proje yürütücüsü “OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri” nin yaptığı sunum ve bilgilendirme sonrasında, 200 üretici firmaya detaylı anketler yapıldı. Devamında yapılacak odak grup toplantıları ile geniş katılımla sektörün stratejik yol haritası çıkarılacak ve 2017-2023 yıları için “Kayseri Mobilya Sektörünün Stratejik Eylem Planı” belirlenecektir.

GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.