Sessizlerin sesi oldular

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında itfaiye gönüllülerine işaret dili eğitimleri veriliyor.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI’NDA İTFAİYE GÖNÜLLÜLERİNE İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ VERİLİYOR. 

Eğitimler hakkında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, “İşaret dili eğitimleri Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi olarak İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Halk Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile devam eden bir çalışmamız. Şuanda İtfaiye Lisesi ve üniversiteden istekli arkadaşlarımızla birlikte eğitimi devam ettiriyoruz. Buradaki amacımız herhangi bir şekilde konuşma engeli olan insanların kendi dertlerini anlayabilecek ve onlarla empati kurabilecek insanlar geliştirmektir” ifadelerini kullandı.
Kızılkan, “Gerektiğinde ise yangın ve doğal afetler konusunda toplumun bir katmanını oluşturan insanların sesi olmak, onlarla iletişim becerisini geliştirerek hem gençlerin sosyal sorumluluğunu artırmak hem de yanlış alışkanlıklardan uzak ama bir arada Türkiye olmanın özelliklerini taşımak istiyoruz” diye konuştu. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.