Sınava geç kaldılar, kapıları tekmelediler

SINAVA GİREMEYEN ÖĞRENCİLERİN YAKINLARI, GÖREVLİLERLE TARTIŞTI. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) yeni uygulama nedeniyle binaya alınmayan öğrencilerden bazıları kapıları tekmelerken, bazı öğrencilerin yakınları ise görevlilerle tartıştı.
Tüm Türkiye’de yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) 17 bin 516 öğrencinin katıldığı Kayseri’de, sınav öncesinde Erciyes Üniversitesi kampüsünde trafik yoğunluğu yaşandı. Aileleriyle birlikte okula gelen öğrenciler, heyecanlı bir bekleyişin ardından aramalar ve kontrollerden sonra sınavların yapılacağı salonlara alındı. Yeni uygulama nedeniyle sınavların yapıldığı binaların kapıları 09.45’te görevliler tarafından kapatılarak, içeri kimse alınmadı. Sınava geç kalan bazı öğrenciler kapıda hayal kırıklığı yaşadı. Görevlilere uzun süre dil döken öğrencilerden bazıları sinirlerine hakim olamayarak kapıları tekmeledi. Öğrencilerin yakınları da görevlilere sınavın başlamasına 10 dakika kaldığını belirterek, öğrencilerin içeri alınması için görevlilerle tartıştı. Görevliler yeni uygulama gereği kapıların 09.45’te kapandığını ve içeri hiçbir öğrencinin alınmadığını velilere anlatmaya çalıştı. İçeriye alınmayan öğrenciler gözyaşları içinde Erciyes Üniversitesi kampüsünden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.