Sırasöğüler Cami İnşaatı Devam Ediyor…

 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yıldırı Beyazıt Mahallesi Sırasöğütler Caddesinde yer alan Sırasöğütler Cami inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Bölge hal

kının ihtiyacında yetersiz kalan Caminin yenilendiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt mahallesi Belediye’nin imarlı çalışmaları neticesinde planlı olarak çok katlı binaların yer aldığını ve sonuç itibari nüfusunun artığını bundan dolayı Sırasöğütler camisinin yetersiz kaldığını bundan dolayı belediye olarak bu caminin yenilendiğini söyledi.

 

Büyüyen ve gelişen Melikgazi ilçesinde birçok mahallede kamu hizmet binaları artan nüfusa yetersiz kaldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç 2016 yılı TUİK rakamlarına göre emlak alım satımda ilk belediye içerisindeyiz. Çünkü Melikgazi belediyesi artık bir cazibe ve örnek şehirleşme gösteren kurumdur. Yıldırım Beyazıt Mahallesi bundan 20 yıl önce gecekondulaşmanın olduğu bir semtti ancak şimdi belediye yatırım ve kentsel dönüşüm sayesinde çok katlı modern binaların yükseldiği ve prestij semtler arasında yer almaktadır. Nüfus artışı birçok tesisin yetersiz kalmasına sebep olmuştur. Öncelikle yeşil alanları dizayn ettik. Kapalı Semt Pazar yerini alan olarak büyüttük. Düğün salonunu yeniledik hem de alan olarak artırdık. Necip Fazıl Sosyal ve Spor Tesisini hizmete açtık. Şimdi de küçük olan ve yetersiz kalan Sırasöğütler camisini belediye olarak yeniliyoruz. İnşaat çalışması planlandığı gibi devam etmektedir. Bu yıl sonunda hizmete açacağız ” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.