SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞI YAPILDI

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Spor Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 79’uncusu yıldönümü nedeniyle il spor merkezleri dönem açılışı gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan törene Kayseri Vali Yardımcısı M.H.Nail Anlar, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, spor il temsilcileri, veliler ve sporcular katıldı. Törende konuşan Eskici, “Çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sportmen bir nesil oluşturmak amacıyla 81 İl merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Yaz Spor Okulları öğrencilerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi açısından önem arz ediyor. Biz istiyoruz ki çocuklarımız boş yerlerde zaman harcamasınlar, spora yönelsinler. 5-18 yaşlarındaki çocuklar ve gençlere sporu sevdirmek, toplumda spor kültürünü oluşturmak, sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, spor kulüplerine sporcu yetiştirmek teşkilatımızın ana hedeflerinden bir tanesidir. Yaz Spor Okullarından yetişen sporcu öğrencilerimiz okul sporlarında büyük başarı elde etmiş, büyük bir gurur yaşatmıştır. 2016-2017 Yılı Okullar Arası Müsabakalarında Takım ve Ferdi Branşlarda Kayseri büyük başarıya imza atmıştır” dedi. Daha sonra halk oyunları ekibi ile karate, okçuluk ve güreş sporcuları kısa bir gösteri sundular. Gösterilerden sonra tören sona erdi. CEMİL MACİT

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.