Talas’ın GES’i Tavas’a örnek olacak

Talas Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Denizli Tavas Belediyesi bir dizi inceleme yapmak için Talas ilçesine teknik gezi düzenledi. Tavas’tan gelen heyet ilçede hayata geçen birçok projeyi inceleme imkanı da buldu.
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Süleymanlı Mahallesi’ne kurulan Güneş Enerji Santralini (GES) inceleyen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol Talas’ta başarılı ve örnek olacak birçok projenin hayata geçtiğini söyledi.
Tavas’tan gelen heyetin ilçelerinde kurulacak güneş enerji santraline örnek teşkil etmesi açısından inceleme yapmak için Talas’a gezi düzenlediklerini söyleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Denizli’den kardeş belediyemiz Tavas Belediye Başkanımız Turhan Veli Akyol Bey ilçemizi ziyarete geldi. Süleymanlı Mahallesinde kurduğumuz ve geçtiğimiz Mart ayından itibaren üretime başlayan Güneş Enerji Santralimizde inceleme yapıyoruz. Sayın Başkanımızda Denizli’de inşallah bu çalışmayı yapacaklar. Şuanda Talas Belediyesi olarak kurduğumuz güneş enerji santrali hakikaten Türkiye’de verim açısından en önemli santrallerden bir tanesi oldu. Burada birçok kez kurum ve kuruluşlara destek veriyoruz.” dedi.
Başkan Turhan Veli Akyol’a GES hakkında bilgi veren Başkan Palancıoğlu, “Kardeş belediyemiz olduğu için Tavas’a da destek vereceğiz. Orada aynı santralin kurulması ve belediye hizmetlerine katkı sağlayacak şekilde faaliyete geçmesi mümkün olacak. 1 MW santralimizle yıllık üreteceğimiz enerji ile birlikte tüm belediyemizin park ve bahçelerinde ve hizmet binalarındaki elektrik giderlerini karşıladığımız gibi belli miktarda da belediyemize kar olarak dönüyor. 30 yıl bu santralimiz Talasımıza katkı sağlayacak. 5 yıl gibi bir sürede kendisine geri dönüşüm sağlayan bir proje. Dolayısıyla Talas Belediyesi olarak yaptığımız projelerin geri dönüşümü olacak çalışmalar olmasına özen gösteriyoruz. Bu şekilde de örnek bir belediye olmak için çaba sarf ediyoruz. Belediyelerimizin ortaklaşa faaliyetleri ülkemize hizmet açısından çok önemli. Belediyeler ile aramızdaki işbirliğini faydalı işler çerçevesinde yaygınlaştırıyoruz. Başkanıma ziyaretinde dolayı teşekkür ediyorum. En kısa zamanda aynı sistemi Tavas Belediyesi’nde de görmeyi arzu ediyoruz.” diye konuştu.
Talas Belediyesi’nin güneş enerji santrallerini kuran önemli bir merkez olduğunu ifade eden Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Sayın Başkanımız Mustafa Bey’e nezaketi ve bu anlamlı desteği için çok teşekkür ederim. Kardeş belediyemiz Talas Belediyemize 3 ayaklı bir gezi düzenledik. En önemli kısmı güneş enerji panellerinin ziyareti. Kardeş belediye olmamız ve diğer projeleri görüp karşılıklı işbirliği içerisinde bulunmak. İller Bankası’ndan kredimiz onaylandı. Şartnamemiz oluştu ihale aşamasındayız. Talas Belediyemizin de yapmış olduğu bu projenin ve bu anlamlı yatırımı kontrol ederek bizde hemen ihaleye çıkacağız. Buranın belediye geri dönüşümüne büyük katkısı olduğuna inanıyorum. Türkiye’de Van, Karaman ve Talas ise üçüncü olarak önemli bir merkez. Bize desteklerinden dolayı Başkanımız Mustafa Bey’e çok teşekkür ederim. Çalışmalarındaki üstün başarıyı da tebrik ediyoruz. İnşallah farklı farklı alanlarda görüş alışverişine devam edeceğiz.” diye ifade etti.
Tavas Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet Güneş Enerji Santralini gezdikten sonra Halil Bayraktar Cami, Abdülhamid Han Cami, Tarihi Tablakaya Projesini, Kapalı Çocuk Parkı, Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ni gezerek yatırımlar ve hayata geçen projeler hakkında Başkan Palancıoğlu’ndan bilgi aldılar.-iha

TALAS BELEDİYESİ’NİN KARDEŞ BELEDİYESİ OLAN DENİZLİ TAVAS BELEDİYESİ BİR DİZİ İNCELEME YAPMAK İÇİN TALAS İLÇESİNE TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ. TAVAS’TAN GELEN HEYET İLÇEDE HAYATA GEÇEN BİRÇOK PROJEYİ İNCELEME İMKANI DA BULDU. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.