Talas Belediyesinde, çevreci hizmetlerin kalitelisini artırmak için araç filosuna 2018 model yeni süpürme aracı dâhil edildi.
Belediye Meydanı’ndaki aracı inceleyen Talas Belediye Bakanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, daha sonra direksiyona geçerek test etti. Testin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyesi olarak vatandaşlarımıza kaliteli hizmet için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.
Başkan Palancıoğlu, “Taşeron yasasıyla birlikte özellikle dışarıdan kiraladığımız araçları ya satın almamız ya da başka bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Sağ olsunlar Türkiye Belediyeler Birliği bize bu kapsamda destek verdi ve yol süpürme aracını hızlı bir şekilde temin etmiş olduk. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin vasıtasıyla bugün itibariyle teslim aldık.” şeklinde konuştu.
“Çevreci belediye olarak yaptığımız nitelikli hizmetlerimiz vatandaşlarımızdan da takdir görüyor.” diyen Başkan Palancıoğlu, şunları söyledi: “Kalitemizi daha da artırmak için daha önce hafriyat ve çöp toplama araçları, iş makinaları, zabıta araçları gibi araçlarımızı tanıtmıştık. Rabbim bizlere bu ülkeye, bu şehre, bu ilçeye en iyi şekilde hizmet etmeyi nasip eylesin. Allah kaza bela vermesin. Hayırlı olsun.”

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla