Tarım ve İnsan’ı anlatan fotoğrafların sergisi açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında düzenlenmiş olan 8. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer aldı. Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan yarışma 6 kategoride gerçekleştirildi. Forum Kayseri’deki serginin açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Erkan Alkan, yarışma hakkında bilgiler vererek, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak bu yıl 8.’si düzenlenen ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisini açıyoruz. İnşallah bu fotoğraf sergisi 529 katılımcıyla 2 bin 317 tane eserin arasından sergi ve albüm için 120 tanesi seçilmiştir. Bunlardan 18 tanesine de yaklaşık 50 bin lira olan ödül verilmiştir. Resimlerde göreceğiniz üzere çiftçilerimizin hangi şartlarda çalıştığını, ülkemizin her bucağının ayrı güzellik içerisinde olduğunu inşallah bu resim sergisinde göreceğiz” ifadelerini kullandı.
Alkan, bütün Kayseri halkını sergiye beklediklerini sözlerine ekledi. Sergi açılışına Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdülkadir Güneş de katıldı. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.