Türk Harb-İş’ten ‘Çalışma hayatında milli seferbelik’ programına tam destek

Türk Harb İş Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ”Çalışma hayatında milli seferberlik’ programına destek vererek, “Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” dedi.
Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirten Türk Harb İş Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, “Ülkemiz son günlerde zor bir süreçten geçmektedir. İçerideki FETÖ, PKK gibi şer odakları ülkeyi uçurumun kenarına getirip yıkmaya çalışırken, dışarıdaki işbirlikçileri vasıtası ile de ülkede kaos ve kargaşa çıkarmak, kredi derecelendirme kuruluşları aracılığıyla kredi notalarımızı düşürerek istihdamı ve yükselişi baltalamak ve her anlamda güzel yurdumuzu parçalayıp bir yerlere peşkeş çekmek maksatlı hareketlerde bulunmuşlardır. Gezi parkı eylemleri, paralele devlet yapılanmasının 17-25 Aralık operasyonları ve biranda ülkemizin değişik bölgelerinde başlayan terör hareketleri, canlı bombalarla savunmasız masum askerlerimize ve halkımıza karşı namertçe saldırılar başlatılmıştır. Bu saldırılar o kadar ileri gitmiştir ki, 15 Temmuz gecesi sözde ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ söyleminin arkasına saklanan, ordumuza sızmış ve o şerefli üniformayı taşıyan şerefsizler, milletin silahını millete doğrultmuştur. Bugün bu kadar büyük sıkıntıları başından atan bu aziz millet, hiç sıkıntı yaşanmamışcasına yanı başında cereyan eden ümmet katliamına da göz yummamış ve kan ağlayan ümmete umut olmaya devam etmiştir” ifadelerini kullandı.
Milli seferberlik programını desteklediklerini ve bu konuda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Özsoy, “Böylesi bir ortamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Çalışma hayatında milli seferberlik’ programını en uygun zamanda ve zeminde söylediğini düşünüyor ve önemsiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, milli seferberlik elimize silah alıp meydana çıkmak değildir. Bugün ki kullanmamız gereken silah darbe vurulmaya çalışılan ekonomimize sahip çıkmak, çalışmak ve üreten bir toplum olmaktır. Bugün bizim ekonomik ibrelerimiz ile oynamak isteyenlere, bizi ekmekle, açlıkla korkutmak isteyenlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımız en güzel mesajı vermiş ve millete yolunu göstermiştir. Bugün ve dün bağımsızlık için canını ortaya koyan bu millet ekmeğini, işini, aşını ve sermayesini de ortaya koyarak bütün dünyaya karşı yıkılmaz olduğunu da göstermelidir. Biz Türk Harb-İş sendikası olarak devletin vatandaşın ayağına gelerek sorunlara çözümler üretmeye çalıştığını düşünüyor ve bütün tarafların elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.