Türkiye’nin başına çorap örmek isterken o çorap döndü hainlerin başına geçti

Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Abdülhamit Han Bulvarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımı ile açıldı. Açılışta konuşan Bakan Arslan, “Türkiye’nin başına çorap örmek isterken o çorap döndü hainlerin başına geçti” dedi.
Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Abdülhamit Han Bulvarı açıldı. Açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve davetliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kayseri’mizde bakanlığımızca ilgili epey bir proje var. Bu projeleri yerinde görmek, onların gidişatı hakkında bir kez daha karar vermek, nasıl olduğu ve ne zaman biteceği hususunda Kayseri kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sayın bakanımız bizi kırmayarak buraya kadar geldi. Bu yol önemli. Organize sanayi bölgemizin çalışmış olduğu 2 ana arterden ayrı ortasına açılan 3’üncü alternatif bir yolumuz oldu. Trafiği rahatlatacaktır. Eskiden tarihimize sahip çıkmak gericilik alametiydi. Tarihte yaşamış güzel şahsiyetlerden bahsetmek bazıları için zül gibi gelirdi. Belli bir kesimde eskiye sahip çıkarsanız yeniyi reddetmiş olursunuz gibi bir anlayış vardı. Biz bu anlayışı olduğu gibi reddediyoruz. Osmanlı’ya da sahip çıkarız, Selçuklu’ya da sahip çıkarız. Günümüzde de Cumhuriyetimize sahip çıkarız. Elhamdülillah Cumhuriyetçiyiz ve yaptığımız yeni anayasada da asla bundan taviz yok ama geçmişi de inkar etmeyiz. Dünyada kurulmuş 2 önemli imparatorluktan bahsedilir. Birisi Roma ise birisi de Osmanlı’dır. 600 sene sürmüş olan bir imparatorluk asla zulüm üzerine oturmaz, adalet üzerine oturur. 600 sene boyunca sağda solda olan küçük sıkıntıları öne çıkararak Osmanlı’yı karalamak ve tarihi reddetmekse günümüzde ki hainlerin işidir. Abdülhamit Han Hazretleri öyle peygamber sevdalısı bir zat ki Medine İstasyonu yapılırken Hazreti Peygamberi ruhaniyeti rahatsız olmasın diye çekiçlere keçe sardırıp çivileri çaktıran bir zattır” ifadelerini kullandı.

“Ekonomik olarak da yapmak istedikleri Türkiye’yi zayıf göstermekti”
Yolun medeniyet olduğunu söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, “Bunu böyle bilen, ecdadından aldığı bu dersle yol alan bir iktidarımız var. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, cumhurbaşkanımızın çalışma arkadaşları, yerelde bizim çalışma arkadaşlarımızla ne mutlu bize ki geçmişten aldığımız dersle bu kültürü devam ettirerek yolun medeniyet olduğunu biliyoruz. Hedeflerimizi yüksek tutuyoruz. Hedeflerimizi yüksek tuttuğumuz için de çok çalışmamız gerektiğini bilip hareket ediyoruz. Elbette ki Ulaştırma Bakanlığı olarak şu anda almış olduğum sorumluluk gereği arkadaşlarımla birlikte güzel hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Eğer cumhurbaşkanının desteği yoksa, eğer başbakanın desteği yoksa, eğer hükümetin desteği yoksa eğer yerelde teşkilatların, Kayserililerin desteği yoksa bizim övünecek bir şeyimiz yok. Allah onlardan razı olsun ki onların desteğiyle biz de sorumluluğumuzu yerine getirerek övünecek şeyler yapıyoruz. Dolayısıyla bu övünç bizlere değil onlaradır. Daha 2 gün önce 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ihalesini yaptık. 7 düvelin ülkemize saldırdığı silahla, güçle, hainlerle, 15 Temmuz darbe girişimleriyle baş edemedikleri bu ülkeyi ekonomik olarak çökertmek için 7 düvel harekete geçti. Ama Rabbim’e şükürler olsun. 15 Temmuz’da olduğu gibi reisi ile birlikte bu ülke topyekun birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde dünya Türkiye’nin başına çorap örmek isterken o çorap döndü hainlerin başına geçti. Ekonomik olarak da yapmak istedikleri Türkiye’yi zayıf göstermekti. Ancak 2 gün önceki ihale bir şamar gibi onların suratına döndü, çarptı. O yüzden biz bu destek oldukça daha nice projeler yapacağız. Ülkemizi 2023’e, 2053’e, 2071 hedeflerine inşallah hep beraber götüreceğiz. O konuda kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Bakan Arslan, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Sadece bizim bakanlığın son 14 yılda Kayseri’ye yaptığı yatırımların tutarı 2 buçuk milyarın üzerinde. Geçtiğimizde biz 500 milyon borcu dışarıdan bulduğumuz zaman onların temsilcilerini davul, zurna ile karşılıyorduk. Şimdi sadece Kayseri’ye 2 buçuk milyarın üzerinde yatırım yapmış durumdayız. Kayseri’de bölünmüş yol miktarını 5 kattan fazla artırmış durumdayız. Kayseri’de öngördüğümüz 600 kilometre bölünmüş yolun yüzde 90’ından fazlasını gerçekleştirmiş durumdayız. Kayseri sadece 1 kilometre sıcak asfalta sahipken, bugün 258 kilometre sıcak asfalta sahip. Ama bunlarla yetinmiyoruz. Kayseri’de şuan aktif olarak 128 projede çalışmamız devam ediyor. 6 yeni proje ile ilgili ihale süreçlerini başlattık, başlatmak üzereyiz. Yine bunlarla da yetinmiyoruz, gelen taleplerle Kayseri ve ilçelerinin ihtiyaçları olan yeni projeler ile ilgili de proje çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Kayseri bilsin ki 14 yıldır yaptıklarımızın üstüne daha fazlasını koyarak Kayseri’yi geleceğe taşıyacağız. Çünkü Kayseri bölge için önemli bir merkez. Bunun bilincinde olarak diyoruz ki yüksek hızlı tren Kayseri’ye gelmeli. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatları var. Şu an sondaj çalışmaları devam ediyor, proje hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bu yılın ortasına kadar inşallah projeyi bitiriyoruz. Yılın ikinci yarısında da yapım ihalesine çıkacağız. İnşallah bu sene sonu bitmeden yapım ihale süreçlerini bitirerek yüksek hızlı trenin inşaatına başlayacağız, ülkenin her yerine inşallah hızlı tren ağlarını örüyoruz. Böylece bütün illerimizi yüksek hızlı trenle birbirine bağlamış oluyoruz.”
Konuşmaların ardından Abdülhamit Han Bulvarı açıldı. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.