TÜRKÜSEVER, BÜNYAN’A BRONZ MADALYA GETİRDİ

Moldova’da düzenlenen 15 Yaş Altı ve Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’nda Yıldız kadınlar 49 kilo kategorisinde yarışan Suna Türküsever, silkmede 72 kiloyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yaşayan Suna Türküsever, Moldova’da düzenlenen 15 Yaş Altı ve Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası Yıldız Kadınlar 49 kilo kategorisinde silkmede 72 kiloyla bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonadan önce günün belirli saatlerinde çift antrenman yaptığını belirten Suna Türküsever, “İlk destekçim önce ailem sonra hocam olmuştur” dedi.

Suna Türküsever’in babası Salih Türküsever’de ülkemizde ve şehrimizde sporculara destek beklediğini ifade ederek, “Sporcularımıza yetkililerden maddi manevi destek bekliyorum. Ekonomik durumu iyi olmayan aileler çocuklarını yarışmalara gönderebilmek için eş dosttan para toplayarak gönderiyor. Yetkililer gurur kaynaklarımıza sahip çıksın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.