Tutukluluğunun devamına karar verilen FETÖ tutuklusu başpolis duruşmada ceketini fırlattı

FETÖ/PDY’ye üye oldukları ve gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan aralarında başpolis, komiserin olduğu 4 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşma eksiklikler nedeniyle ertelenirken, duruşma sonrası tutuklu başpolis ceketini çıkarıp yere fırlatarak, “Ben gaziyim, dik duracağım, saygı olsun diye takım elbise giyip geldim” diye bağırdı.
Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar A.U., A.K., A.Y. ve A.Ç. ile avukatları hazır bulundu. Sanık yakınları da duruşmayı izledi.
İhraç edilen eski başpolis tutuklu sanık A.U., “Ben özel harekat polisiyim. Ben by lock yüklendiği söylenen o dönemde Tunceli’de görevliydim. Ben terör örgütüne üye olmam, terörle mücadele ederim. 20 yıllık özel harekat polisiyim. Ağır geliyor, yüreğim kaldırmıyor” dedi. Tutuklu sanık A.K. de, “12 yıllık polisim, 4 yıldır da komiserim. 22 Kasım’da KHK ile ihraç edildim. 12 yıldır aynı hattı kullanırım. By lock kullanmadım” diye konuştu. Diğer iki sanık da by lock iddialarını kabul etmeyerek tahliyelerini istedi.
Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının savcılık mütalaasına cevap vermek için süre istemesi üzerine duruşmayı erteleyip, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmetti.
Duruşma sonrası sanık yakını sanığa ‘Sen suçsuzsun, dik dur’ deyince eski başpolis tutuklu sanık A.U. ceketini çıkarıp yere fırlatarak, “Dik duracağım, dik duruyorum. Gaziyim ben, saygı olsun diye takım elbise giyip geldim” diye bağırdı. Jandarma tutuklu sanıkları, adliye polisi de sanık yakınlarını duruşma salonundan çıkarırken, mahkeme başkanı yaşanan olayı duruşma zabtına geçirdi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.