Ülkü Ocakları 10 Bin Adet Fidan Dağıttı

Kayseri Ülkü Ocakları tarafından Cumhuriyet Meydanında 10 bin adet fidan dağıtımı yapıldı.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen organizasyon da halkın yoğun ilgi göstermesi dikkat çekerken etkinlik hakkında bilgi veren Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak, etkinlik kapsamında bu fidanları Kayseri halkına dağıtmanın mutluluk verdiğini dile getirdi. Başkan Çolak: “Bugün Cumhuriyet Meydanında 10 bin fidan dağıtmak için toplandık. Bu etkinlikten önce de 105 bin ağaç yetiştirmiştik. 105 bin ağacın 13 bin adetini de Develi’ye ekimini sağladık. 1071 tanesini Boğaz Köprüsünde bulunan Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanına dikimini sağladık. Bugün de burada Başbuğun fidanları Kayseri Halkına dağıtacağız. Çünkü ülke ocakları olarak biz sosyal sorumluluk projelerinin eğitim, spor gibi faaliyetlerin hepsinde bulunmak istiyoruz. Bu gençleri daha deneyimli daha donanımlı yetiştirmek istiyoruz. Bugün bunun huzurunu yaşıyoruz. Cennet vatanımıza bu fidanların kök salmasının gururunu yaşıyoruz ”dedi.
‘Sivil Toplum Kuruluşlarının da desteklerini bekliyoruz”
Başkan Volkan Çolak, belediyeler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte organizasyon yapmak istediklerini belirterek: “Bu ağaçları biz gençlerimize benzetiyoruz. Bizim yetiştirdiğimiz gençlerde bu vatana kök salacaklardır. Fideler ağaç haline gelecek. Biz istiyoruz ki bir taraftan gençlerimizin sosyal sorumluluk faaliyetlerini geliştirelim. Bir taraftan da arkadaşlarımızı uyuşturucu belasından kurtaralım. Onlara bizler yeni alanlar sunalım. Bugünde burada hamdolsun Cumhuriyet Meydanın da 10 bin ağacı dağıtmanın gururunu yaşıyoruz. Katılım sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. İnşallah diğer belediye ve sivil toplum kuruluşların bunlara destek vermesini bekliyoruz. Çünkü cennet vatanımıza sahip çıkmalıyız. Gerek ağaç ekerek gerek gencine sahip çıkarak gerek mahallelerine sahip çıkarak her alanda aktif olmamız lazım. Biz ağacına da sahip çıkıyoruz, insanına da ay yıldızlı bayrağına da sahip çıkıyoruz.” diye konuştu.  -haber merkezi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.