ÜLKÜ OCAKLARINDA ADAMLAR YETİŞİR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri Şube Başkanı Volkan Çolak, en büyük gayesinin güçlü bir yönetim oluşturmak olduğunu ifade ederek,” Biz diyoruz ki Ülkü Ocaklarında adam yetişir diyoruz, gençlik yetişir diyoruz, Türklük şuuruyla, İslamiyet şuuruyla insanlar yetişir diyoruz.”dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri Şube Başkanlığı görevine getirilen Volkan Çolak, basın mensupları ile bir araya geldi. Çolak, Kayseri’de çok güzel çalışmaların altına imza atacağını ifade ederek,”Ülkü Ocaklarına yetişen insanların vatanını, bayrağını ve milletini satmayacağını söyledi.Çolak, “ Benim şuan ilk hedefim amacım, çok güçlü kaliteli bir yönetim oluşturmak. İçerisinde öğretmenlerin ağırlıklı olduğu, birkaç esnaf arkadaşımız, esnaflık yaparken kimsenin hakkına hukukuna geçmemiş, kaliteli biz sokakta yürüdüğümüz zaman insanlar bize selam vermediği için utansın istiyorum. Biz o kadar kişilik abidesi olalım ki saygımızla, sevgimizle, hoşgörümüzle, iyi niyetimizle insanlara karşı bir sempatimiz olsun. İnsanlar bizi gördüğü zaman mutlu olsun. Bir samimiyetle içtenlikle karşılaştığımızda kucaklaşalım istiyorum. Dışarıdan baktığın zaman şuraya iki tane şimdi bizim ülkücü camia çok büyük bir camia.Bizim zamanımızda Ülkü Ocaklarına 3000 kişi gelirdi. Şimdi o sayı oldukça azaldı. Biz neden bunlara sahip çıkamıyoruz. Neden insanlar buradan uzaklaşıyor. Bunların bir fizibilite çalışmasını çıkartalım, eksiklerimiz neler öğrenerek bu sayısı arttırmak istiyorum.”dedi.

Basında yeterince yer alamıyoruz

Bir de partimiz iktidar partisi olmadığı için kısıtlı kaynak ve imkanları var. Yerel basında yer alıyoruz ama ulusal basında ülkü ocaklarının bir karşılığı yok. Biz bugüne kadar Kayseri’den kaç tır gitti bilmiyorum ama Türkiye genelinde biraz daha genel merkez ağırlıklı olduğumuz için buraya alışmaya çalışacağım o süreçte biraz acemilik çekeceğiz. 500 tıra kadar yardım gönderdik. Bir tane müftü 2 tane tır gönderdi o dillerinden düşmüyor. 500 tırı biz kendi araçlarımızla Suriye’ye kadar girdik, kendi sivil araçlarımızla. Bizi orda çok güzel karşıladılar, seviyorlar sayıyorlar, bizden bir şeyler bekliyorlar, güveniyorlar, sizin geleceğinizi biliyorduk diyorlar. Bundan önce genel başkanımız Kerkük’e, Telafer’e Musul’a kadar girmişti. Oralarda Işid olmasına rağmen yardım götürmüştü. Bunu Ülkü Ocakları değil de sıradan bir kanarya sevenler derneği yapsa gündemden düşmez. Ona da üzülüyoruz açıkçası. Aslında Ülkü Ocakları bir şeyler yapıyor, bir çalışma yapıyor, bir başarı var ama bunun da ister istemez bir reklamı olması lazım ki insanların buraya karşı bakış açısı değişsin.

Ülkücü, Kişilik abidesi olmalı

Birisi Bozkurt işareti yapıyor. Ülkücü zihniyeti ile yetişmemiş bu insanların yapığı bozkurt işareti ile bütün ülkücü camiası zan altında kalıyor. Birçoğunun yaka bağrı açık, elinde tespih, kirli sakal. Tamam,  önemli değil bir insanın ne iş yaptığı, tornacı olur, temizlikçi olur, müdür olur, mühendis olur, avukat olur, profesör olur. Ne olduğu önemli değil. Her şeyden ziyade kişilik abidesi olur, kişiliği yerinde olur. Dört dörtlük saygıdeğer bir efendi delikanlı olur. Biz diyoruz ki Ülkü Ocaklarında adam yetişir diyoruz, gençlik yetişir diyoruz, Türklük şuuruyla, İslamiyet şuuruyla insanlar yetişir diyoruz. Camiamız büyük dedik. Bunu neden bize mal ediyorsun, sen orda gitmişsin hırsızlık yapmışsın ama ne hikmetse arabasında üç hilal var. Biz seni tanımıyoruz, benim yönetimim de değilsin, sen kimsin. Yani o sebepten daha koordineli şekilde kim geliyor, kim giriyor, kimler çıkıyor. Ben buralarda binlerce insan olan kadar tabiî ki herkese kapım açık başımın üzerinde yeri var ama binlerce insan olana kadar 100 tane adam olsun. Kalifiyeli, diksiyonu düzgün, gelecekte bize faydası olacak insanlar olsun.

 

Ülkücü, vatanını satmaz

Yarın 15 Temmuz.  Memleketi parsellediler. Savcısı, askeri, polisi, doktoru kendi ülkesini sattı hepsi. Burada yetişen adamdan vatan haini çıkmaz, buradan yetişen insandan bayrak düşmanı çıkmaz, buradan yetişen insandan terörist çıkmaz. Buradan yetişen insan ekmeğinde, aşında, namusunda, şerefinde. Hepimiz ölür müyüz, faniyiz Birgen öleceğiz. Yarın öleceğimizi düşünerek bu vatana, millete, ailemize, sevdiğimize, eşimize, dostumuza nasıl yardımcı oluruz diye bunu düşünmesi lazım. Buradaki arkadaşlar da dün geldi. Yönetimimizle istişare ediyoruz, eski yönetimimle devam etmek istiyorum. Hepsi başarılı insanlar, hepsini seviyorum. Birkaç destek biz de alacağız. Öncelikle bir yönetim kuralım, sonra da oturalım, bu üniversiteler, ortaöğretimler, liseler açılmadan önce ne yapabiliriz. Biliyorsunuz Ülkü Evlerimiz var. Ülkü Evlerimizin sayısını artıralım. İçerisinde kalan çocuklarımız gariban ailelerin çocukları olsun, şehit yakınları, gazi yakınları olsun, maddi durumu elverişsiz olan insanlara elimizden geleni imkanlarımız neticesinde yardımcı olalım. Bunları düşünüyoruz. -GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.