Ülkü Ocakları’ndan Ankara’ya çıkarma

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Alparslan Türkeş’in vefatının 21. yılı nedeniyle, 20 otobüs bin bozkurt ile Ankara’ya çıkarma yaptı.
MHP’nin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 21. yılı nedeniyle kabrine götürülmek üzere dün ata toprağı olan Pınarbaşı İlçesi Köşkerli köyünden getirilen toprak, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak tarafından teslim alındı. İl binası önünde toplanan bin kişilik grup ile yola çıkan Ülkücüler Beştepe’deki anıtmezar da düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan anma törenine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, il ocak başkanlarının yanı sıra yüz binlerce Ülkücü katıldı. Türkeş’in mezarına, doğum yeri olan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı serpen, kırmızı-beyaz karanfiller bırakan Bahçeli, dua etti.
Anma etkinliklerinin ardından açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, “Bugün taraflı-tarafsız birçok insan tarafından takdir toplayan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikirleri Türk milletinin birliği, Türkiye’nin dirliği için çok ciddi mesajlar vermektedir. 1944 yılından 1997 yılına kadar uzanan meşakkatli yolculuğun bunun ispat ve ilanı, bizim ise vefa duymaktan imtina etmeyeceğimiz şerefli mazimizdir. 4 Nisan günü ebediyete intikal eden Başbuğumuzu rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Emaneti, emanetimizdir” şeklinde konuştu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.