Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 3’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, uyuşturucu madde satın aldığı belirlenen E.E. ve R.K. 0.51 gram bonzai maddesi ile birlikte yakalandı. Şahısların ifadesi doğrultusunda yapılan bir diğer operasyonda ise T.A., O.S. ve O.B.’nin bulunduğu otomobil durdurularak arama yapıldı. Araçta yapılan aramalarda 0.20 gram bonzai maddesi ele geçirildi.
E.E., R.K. ve O.B. haklarında düzenlenen ‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan yapılan işlemin ardından salıverilirken, T.A. ve O.S. ‘Uyuşturcu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı bir diğer çalışmada ise M.K. ve E.T. isimli şahısların gözaltına alındığı öğrenildi. E.T. isimli şahsın yapılan üst aramaında 14.52, M.K. isimli şahsın üst aramasında ise 54.47 gram esrar maddesinin ele geçirildiği bildirildi.
Soruşturma çerçevesinde E.T. isimli şahıs ‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan yapılan işlem sonrasında salıverilirken, M.K. isimli şahıs ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan hakkında yapılan işlemin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla