UZMANLAR SÖYLÜYOR AMA VATANDAŞ ALAMIYOR


Vatandaşları gripten korumak için en önemli tedbirlerden biri olarak C vitamini ve akabinde meyve tüketimi geliyor. Ancak uzmanların tüm uyarılarına rağmen vatandaşlar meyve alamıyor.

“Satışlarımız çok durgun”

Havaların soğuması, grip salgınının artması ve özelikle domuz gribi şüphesi ile hastanelere gelen vatandaşların çoğalması üzerine, doktorlar ve sağlık uzmanları halka çeşitli tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyelerin en başında ise C vitamini ve meyve tüketimi geliyor. Ancak vatandaşların durumu meyve almaya yetmiyor. 15 yıldır manavlık yapan Selahattin Yıldız (25): “Ben çalışmaya ilk başladığım günlerden bu yana düşünecek olursam eğer satışlarımızın her geçen azaldığını söyleyebilirim. Aslına bakarsanız vatandaşlarımız artık manavları veya pazarları değil de marketleri tercih ediyor gibi görünseler de, mesele alım güçlerinin olmaması. Vatandaşta para yok, nasıl alsınlar meyveyi sebzeyi. Havalar bu kadar soğuk gidiyor, grip salgını ortada geziyor ama buna rağmen vatandaşların gücü meyve almaya yetmiyor, satışlarımız çok durgun” ifadelerini kullandı.

HABER: GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.