Vali Kamçı, “Polis, toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir”

Vali Süleyman Kamçı, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, “Polis, toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir” ifadesinde bulundu.
10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Vali Süleyman Kamçı bir mesaj yayımladı. Vali Kamçı, “Ülkemizde huzur ve güven ortamının oluşmasını sağlayan, gerektiğinde canını hiçe sayarak, adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü çerçevesinde görevlerini en iyi şekilde yapmak gayretinde olan polislerimiz, görevlerinin sadece suçluyu yakalamak değil, suçun önlenmesi olduğunun bilincinde olarak gece gündüz demeden çalışmaktadır” ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:
“Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzur ve istikrar ortamının sürdürülmesiyle sağlanabilir. Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.
Huzurlu, ekonomik kalkınmasını tamamlamış ve refah içerisinde yaşamak için güvenliği sağlamamız şarttır. İşte bu gerçekten hareketle Emniyet teşkilatımız; her gün değişen ve gelişen şartlara uygun olarak vatandaşlara “iç güvenlik” hizmetini iyileştirerek sunma çabasını sürdürmektedir.
Emniyet teşkilatımızın polis-vatandaş işbirliğiyle hayata geçirdiği sosyal projeler ve Kayseri’de yaptığı başarılı çalışmalar ilimizin bir huzur kenti olmasında ciddi katkılar sağlamıştır.
Hedefimiz, toplumun beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak, klasik güvenlik yaklaşımları yerine, bireysel özgürlük alanlarını daraltmayacak ve aynı zamanda da kamu düzenini sağlayacak etkili, çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerin uygulamaya konulmasını sağlamaktır. Türk Polis Teşkilatının birey hak ve özgürlüklerinin kısıtlayıcısı değil güvencesi konumunda olduğunu bu vesileyle bir kez daha belirtmek isterim.
Kuruluş yıldönümü vesilesiyle Polis Teşkilatımızın görevleri esnasında şehit olan mensuplarına Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimiz ve emeklilerimiz ile vazifeleri başındaki bütün güvenlik görevlilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”  -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.