VATANDAŞI DÜŞÜNEN YOK

Geçtiğimiz hafta sonu Üniversite den bir arkadaşımın kızının düğünü için Denizli’ye gitmiştim.

   Konya’ya varınca adresi yol gösterme cihazına kaydettim ve o nereyi gösterdi ise gösterdiği yere gittim.

    Denizli’ye varmıştık ki geldiğimiz yolu bırakıp Denizli’ye gidecek yolu bulana kadar yol gösterme cihazı da işe yaramadı bizim gayretimiz de işe yaramadı.

Çünkü öyle bir köprülü kavşak yapmışlardı ki gideceğimiz yönü bulabilmek için o köprünün üzerinde birkaç defa tur atmamız yani dönmemiz gerekiyordu.

   Belki başkası birkaç defa dönünce gideceği yönü bulabiliyor ama ben yönümü bulana kadar canım çıktı iki değil herhalde birkaç üç beş defa aynı yerde döndük durduk.

   Yani sizin anlayacağınız Denizli belediyesi iki katlı köprülü yonca yaprağı kavşak yapmış. İşte bu kavşaklarda yol gösterme cihazlyarı bile istediğiniz yönü bulamıyor.

   Şimdi bizimkilerde de aynı kavşağı yapıp bitirip hizmete açmaya çalışıyorlar. Geçmişteki tüm eleştirilere rağmen böyle bir kavşağı yaptıkları yetmiyormuş gibi bir de Kartal kavşağına daha beterini yapmak için pazarlıklar yapıyorlar.

   Sizin anlayacağınız belediyeler vatandaşı hiç düşünmüyor. Hele gelecek misafirleri hiç düşünmüyorlar.

Güya trafiği rahatlatmak adına bu ucube kavşakları yapıp görkemli törenlerle bir de açılış yapıp hizmet etmekle övünmeye de devam ediyorlar.

    Be kardeşim siz hiç yurt dışına gidip başka memleketleri gezip onların böyle kavşaklara nasıl bir uygulama yaptığını görmediniz mi?

    Be kardeşim sizin elinizde bilgisayar denen bir çağın harikası yok mu?

Sizin yanınızda o bilgisayarları bilen çalıştıran ve vatandaşa daha iyi daha kolay hizmet etmek için proje hazırlayacak elaman yok mu?

   Be kardeşim siz aklınıza ne geldiyse, aklınız neye erdiyse onun yapıp işin içinden çıkmaya mı çalışıyorsunuz?

    Be kardeşim siz hizmet ettiğiniz şehirde yaşayan ve dışardan gelecek vatandaşları hiç mi düşünmüyorsunuz?

     Böyle muamma şeklinde bir kavşak yapmak yerine vatandaşın gideceği yönü daha kolay bilebileceği köprülü kavşaklar yapıp hem trafiğg rahatlatsanız hem de vatandaşa eziyet yaşatmasanız olmaz mı?

    Ben şahsen yapılan hiçbir hizmete karşı değilim. Ben yapılan hizmeti değil yatırımı değil o hizmeti yaparken yapılan yanlışlıklara karşıyım.

    Benim derdim teknoloji geliştikçe insanların daha kolay yaşayabileceği şehirler inşa etmek yerine yaşamayı daha da güçlendirecek yatırımların gerçekleştirilmesidir.

    Benim derdim  eski kafalıların masa başına oturup bilgisayar bile kullanmadan yeni projeler hazırlayıp onu bildiği gibi uygulamaya çalışanlarladır. Bilgi çağına uyanların hazırladığı projerin insana eziyet değil rahat getirecek projeler hazırlayanlarla bir derdim yok.

     Yeter artık şu ben bilirim ben yaptıysam iyi yapmışımdır mantığını bir tarafa bırakıp biraz da çağın şartlarına ve teknolojinin imkanlarını kullanarak vatandaşı düşünen rahat yaşamasını sağlayan hizmetler yapmaya çalışın.

    Bilhassa bu şehri yöneten seçilmiş insanlara sesleniyorum. Yeter artık şu gösteriş bir kenara bırakıp yer altını en iyi şekilde kullanarak yerine kavşaklar yollar yapmayı tercih edin de artık türk insanı eziyet çekmekten kurtulsun.

    Dilerim bu şehri yönetenler bir kez daha yurt dışına çıkıp dünyanın övgüsüne layık olmuş şehirleri gezip gelirler de yeni projeler hazırlamaya çalışırlar.

Yoksa bu kafayla giderlerse trafiği rahatlatmak yerine hayatı çekilmez hale getirmeye devam edersiniz.

#rifataçıkgöz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.