Yahyalı Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını Yaptı

Yahyalı Belediye Meclisi, Şubat Ayı meclis toplantısını yaptı. Belediye meclis salonunda Başkan Esat Öztürk Başkanlığında yapılan toplantıda 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Belediyeye alınması planlanan yeni araçlarla ile ilgili gündem maddesi görüşülürken meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk, “Belediyemize greyder almak istiyoruz. Greyder bu ilçeye lazım. Alet görür, el övünür derler ya, greyder konusunda sıkıntılarımız var. Ayrıca yeni bir karla mücadele kamyonuna da ihtiyacımız var” dedi. Belediye bünyesine, çeşitli hizmetlerde kullanabilmek amacıyla vinçli kamyonda almak istediklerini ifade eden Başkan Öztürk; “Bu aracı zaman zaman bom olarak, levha düzenlemelerinde, pankart asımında kullanabiliriz. Ama bu vinçli kamyonu asıl olarak, imalatı devam eden akordiyon şeklindeki taziye çadırlarının kurulumunda kullanacağız. Bu sayede taziye çadırlarını beş dakika içinde kurup, beş dakika içinde geri toplayabileceğiz. Bu hizmet için vinç elzem. Bu küçük ama gönül almada çok büyük bir hizmet” diye konuştu.
Mecliste görüşülen gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.