Yahyalı’da Hizmet Sırası Taşhan Mahallesi’nde

Yahyalı Belediyesi, ‘Mahallelere Sırasıyla Hizmet Götürme’ uygulaması çerçevesinde Taşhan Mahallesi’nde çalışmalara başladı.
Mahalle sokaklarına kilitli parke döşenmesi, çocuk parkı yapımı, metruk bina yıkımı, çevre düzenlemesi, mezarlık alanlarının düzenlemesi ve Mahalle Konağı yapımı gibi çalışmaların yapıldığı Taşhan Mahallesini ziyaret eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk açıklamalarda bulundu. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Öztürk; “Taşhan mahallemizde birkaç tane güzelliğe birden imza atıyoruz. Taşhan Mahallemizde geçtiğimiz yıllarda Camii çevre düzenlemesi yapmıştık. Şuanda da ekibimizin bir kısmı Büyükşehir Belediyemiz tarafında gönderilen kilitli taşları sokaklarımıza döşüyorlar, bir kısmı da pazar günü açılışını yapacağımız mahalle konağımızı yapıyor. Mahalle konağımızda sağlık ocağı, din görevlisi ve hemşire için bir lojman ve muhtarlık odasıyer alacak. Biz Ulupınar, Balcıçakırı, Senirköy, Süleymanfakılı ve Karaköy Mahallelerimizde bu güzelliğe daha önce imza atmıştık. Şimdi de Taşhan Mahallemizde yaptığımız konağımızı Pazar günü açacağız. Bugün bu çalışmaları yerinde görmek üzere buraya geldik. Güle güle kullansınlar, biz mahallelerimize hizmet etmeyi seviyoruz. Dua ve dualar almaya devam edeceğiz. Tabi 41 mahallemiz aynı güzelliği istiyor. Mahallemize geldiğimiz zaman burada hiçbir problem bırakmadan buradan ayrılmak istiyoruz. Çocuklarımıza oyun parkları, çevre düzenlemesi yapıyoruz. Mezarlık alanı düzenlemesi, metruk binaların yıkılması ve sokaklara kilitli parke taş yapım çalışmamız devam ediyor. Mahallerimizdeki tüm çirkinlikleri almış olacağız. Cenabı Allah bizleri mahcup etmesin, hoş seda bırakmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.