“YANLIŞLARI DÜZELTİYOR”

    Dün bir dostumun işyerine uğramıştım. Ben vardığımda birkaç kişi ile oturmuş sohbet ediyordu.

   Odaya girip selam verdim ve merhabalaştıktan sonra geçip bende oturdum.

Hal hatır sorma faslından sonra işyeri sahibi dostum bizleri tanıştırdı beni de tanıştırırken gazeteci arkadaşım dedi.

Tanışma faslı bitikten sonra oturanlardan birisi bana dönerek “Madem ki siz gazetecisiniz bu işi daha iyi bilirsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Kocasinan a geldiği zaman belediye ye bir hareketlik gelmişti ve güzel işler de yapmaya başlamıştı. Büyükşehir e geçince ne yaptıkları görünüyor ne de ne iş yaptığını bilen var. Eskisi gibi çalışıyorsa ne iş yapıyor” dedi.

   Ben bu soruya cevap vermeye hazırlanırken odadakilerden birisi hemen cevabı yapıştırdı: “YANLIŞLARI DÜZELTİYOR” dedi.

   Bu cevabın üzerine öbürü tekrar bir soru yöneltti “Ne demek istedin ben bunu pek anlamadım. Bulaşık temizliyor demek ne oluyor” dedi.

Başkan Çelik bulaşık temizliyor diyen arkadaş yeniden söze başladı: “Bak sana anlatayım. Çelik ten önceki Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Efendi başta eski çevre yol üzerine yapılmakta olan köprülü kavşaklar ve viyadükler olmak üzere bir çok işi başladı ve bulaştırıp gitti. Yene Başkan Çelik te göreve geldiği günden beri o bulaşık  işleri bitirmeye çalışıyor. Mehmet Efendinin o kadar bulaşık işi var ki Çelik Başkan 20 sene uğraşsa arncak temizleyebilir. Çünkü başlattığı işlerin bir çoğu yapılacak gibi işler değil ayrıca yapılsa bile bu şehri berbat hale getirecek işler. Söylediğim gibi bunların başında yapımı süren köprülü kavşaklar ve raylı sistem geliyor. Bildiğiniz gibi Çelik Başkan ilk iş olarak eski dönemde yapılan raylı sistemi yer altına almak için projeler hazırlamaya başladı. Buna benzer birçok iş var gazeteci arkadaş daha iyi bilir geri kalanlarını da o söylesin” dedi.

   Herkes gözlerini bana çevirdi ve söyleyeceklerimi dinlemeye hazır olduklarını ima etmeye çalıştılar. Ben de arkadaşın doğru söylediğini buna ila ve olarak geçmişte hazırlanan imar projelerinin olduğunu söyledim.

Nasıl diye sordular Köşk mahallesine baktığınız zaman yeni imar gelen yerlerin nasıl olacağını anlarsınız dedim

   Başka diye eklediler başka stadın taşınması, eski stadın yerine ucube bir yapının yapılması, terminalin yanlış yere taşınması raylı sistemin terminalin yakınından geçmesine rağmen vatandaşın hiç faydalanamaması gibi bir çok işin olduğunu söyledim.

   Meclistekiler biraz düşündükten sonra hep bir ağızdan “Vallahi gazetecide doğru söylüyor arkadaş da doğru söylüyor. Şöyle düşündüğümüz zaman bu işlerin kolay, kolay temizleneceğinin olmadığını görebiliriz” dediler.

     Vatandaş eski başkan Mehmet Efendinin bulaştırdığı işlerin 20 sene de ancak temizleneceğini söyledi ama bana kalırsa bu işler değil 20 senede 50 sene de zor temizlenir.

Çünkü o bulaşık işlerin içinde bir de Sahabiye ve Fatih mahalleri ile eski sanayinin dönüşüm projesi var ki bunu temizleyip hizmete sunmak çok zaman ister.

   O projeler gündeme geleli ik yıl oldu üçüncü yılındayız ama daha işin başında bile değil.

Hele birde Mehmet Efendinin uçuk projesi Zamantı Irmağının suyunun kayseri şehir meydanına getirilmesi var ya işte bu ancak hayallerde kalacak bir projedir.

   Gerçi ben bu projenin yerine Çelik Başkan a başka bir proje söyledim Bünyan sınırları içersinde bulunan Taçın Çayının Kayseri ye getirilmesi şayet bunu gerçekleştirecek olursa bu projenin gerçekleşme şansı daha fazla ve kolay bir iştir.

    Eh ne diyelim Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik e Allah kolaylık versin. Anlaşılan eskiden yapılan yanlışları düzeltmekle ömrü geçecek.

   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.