YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIDIR

Bugün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü. Doğduğumuz günden bu yana yanımızda olan, bize yol gösteren veya hiç göremediğimiz ama nasihatlarını annemiz ve babamızdan mutlaka duyduğumuz, destekçi büyüklerimizi saygıyla ve sevgiyle anmamız gereken bir gün.

Ne yazıkki bazı gençlerimiz büyüklerimize saygı göstermekten yoksunlar. Yolculuk sırasında yaşlılara yer vermeyi kendilerine eziyet gören gençlerden tutun da, büyüklerin, “okuyun, çalışın, hayatınızı kurtarın” dedikleri zaman bile rahatsız olan “sanane” cevabını verebilen bir gençlik yetişiyor!

Gençler hiçbir zaman büyümeyecek, yaşlanmayacakmış gibi karşısındaki insana saygısız ve seviyesiz olabiliyorlar. Özel günlerde veya herhangi bir gün huzurevlerine ziyarete gitmek yerine kafelerde arkadaşlarıyla gereksiz aktiviteler yapmayı tercih eden, bir yaşlıya karşıdan karşıya geçerken bile yardım etmeyen nesilden bir şey beklenmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Unutmayın ki hepimiz yaşlanacağız. Annemiz, babamız, sevdiklerimiz yaşlanacak. Büyüklerimizi aileden olsun veya olmasın yalnız bırakmayalım. Onları dinleyelim, huzurevlerine ziyarete gidelim, onlara aile olmaya çalışalım. İyilik yapalım, iyilik görelim. Yaşlandığımız zaman yeni nesil gençlerin davranışlarını görmek, yaşamak istemeyiz sonuçta. Bizi zor şartlarda büyüten atalarımıza saygılılı olalım. Sevgi dolu olalım. Sevgi gösteremiyorsanız bile saygı duymak zorundasınız. Unutmayın. Hepimiz birer yaşlı adayıyız.  Hepimizin Yaşlılar Günü Kutlu Olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.