Yozgat ve Sivas’tan öğrenci ve öğretmenler Bilim Merkezi’ne geldi

Kayseri Bilim Merkezi sadece Kayseri’ye değil Anadolu’ya hitap ediyor. Çevre illerden her gün gruplar halinde öğrenci ve öğretmenler Bilim Merkezi’ni gezmek üzere Kayseri’ye geliyor.
Kayseri Bilim Merkezi, yaklaşık 100 sergi düzeneği ile 7’den 70’e herkesin hiç sıkılmadan saatlerce gezebileceği, şehrimizin yeni cazibe merkezi oldu. Çevre illerin de ilgi odağı haline gelen Bilim Merkezi için Yozgat ve Sivas’tan öğrenci grupları Kayseri’ye geldi. Sivas’tan gelen öğrenciler Bilim Merkezi’ndeki sergi alanlarından çok etkilendiklerini belirttiler. Sivas Yeniçubuk Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Bünyamin Köylü, lise son sınıftan 23 öğrenciyle Kayseri’ye geldiklerini belirterek, “Öğrencilerimizin hem yeni şeyler öğrenmelerini istedik hem de YGS öncesi stres atmaları için böyle bir gezi planladık. Düzenlediğimiz geziden hem öğrencilerimiz hem de bizler çok memnun kaldık” dedi. Bilim Merkezi’ni görmek için Kayseri’ye gelenler arasında Yozgat’ın Yeni Fakılı ilçesinden öğrenciler de vardı. Yeni Fakılı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçedeki başarılı öğrenciler için Bilim Merkezi’ne bir gezi düzenledi.
Bilim Merkezi gezisi hakkında bilgi veren Yeni Fakılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete, öğrencilere faydalı bir gezi yapmak istediklerini ve bu anlamda Kayseri Bilim Merkezi’ni tercih ettiklerini söyledi. En büyük yatırımın Ar-Ge’ye olacağı bilinciyle öğrencileri araştırmaya sevk etmek istediklerini vurgulayan Adem Çete, “İlçemizdeki başarılı ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi ve ilçemizdeki başarılı öğretmenlerimizi Kayseri Bilim Merkezi’ne getirdik. Bilim Merkezi için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.