15 Temmuz, Çanakkale Zaferi’nin modern versiyonudur

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, “15 Temmuz, Çanakkale Zaferi’nin modern versiyonudur” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Burada konuşan Yıldız, “Biz hiçbir İslami veya insani drama sessiz kalamayız. Bunu bilmiyormuş gibi ve görmüyormuş gibi yapamayız. Dünyadaki, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne göz koyan hangi gücü varsa Çanakkale’de o boğazda boğuldular. Her birimizin dedesi orada büyükannelerimizin gönderdiği kınalarla beraber orada şehit oldular. Çok büyük bir destan yazıldı ama bunun modern versiyonu da 15 Temmuz’da yine içimizdeki hainler ve dışımızdaki dış güçlerle beraber birleşerek 15 Temmuz’da bunu şahika noktasına çıkardılar. Yalnızca bir darbe girişimi değil, aynı zamanda Türkiye’nin toprak bütünlüğüne, Türkiye’nin sınırlarına, Türkiye’nin istikrarına, istiklaline ve istikbaline şerh koyan bir tavırdı. Her birimiz durumuna bakmazsızın Kayseri’de bulunanlar Kayseri’deki meydana, Türkiye’nin dört bir yanında meydanlara indiler. Birimiz diğerine hangi partiden olduğunu sormadı. ‘Sen en son seçimde kime oy verdin?’ diye sormadı. Çünkü tek kaygımız ve tek gayemiz Türkiye’nin birliğine kast edenlere karşı duruş sergilemek” ifadelerini kullandı.
Yıldız ayrıca, “Hiçbir zaman hiçbir şekilde biz vatandaşımızdan aldığımız oyu başkasıyla paylaşmayız. Çünkü bize böyle bir yetki verilmedi. Başından söylenmiş olsa belki tartışılabilir. Bize böyle bir yetki verilmedi. İlk defa bizim kafa kafaya gelmemiz orada başlamıştır. 3 Kasım 2002 seçimlerinden hemen sonra başlamıştır. Dikkat edin, farklı vesileler ile her 6 Ayda bir bize ömür biçenler çıkmıştı. Bütün hazırlıkların tamamı 15 Temmuz’a kitlenmiş. Belki daha önce yapmak istedikleri, belki teyit etmek istedikleri yapıyı o gece gerçekleştirmişlerdir” dedi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.