Dünya genelinde 25 şehzade, 3 sultan var

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Hümayun Sohbetlerine katılan 2. Abdülhamid Han’ın torunu Nilhan Sultan Osmanoğlu, dünya genelinde 25 şehzade ve 3 sultanın bulunduğunu söyledi.

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Hümayun Sohbetlerinde ‘Osmanlı İmparatorluğu’nda Saray Hayatı’ konuşuldu. Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen sohbete, 2. Abdülhamid Han’ın torunu Nilhan Sultan Osmanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Osmanoğlu, “Şu an dünya genelinde 25 şehzade, 3 tane sultan var. Örf ve geleneklere uygun şekilde evlatlarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz ama Türk ailelerinden farklı olarak bayramlarımız ve kutlamalarımız yine Osmanlı edep ve ahlakına uygun şekilde devam ettirmeye çalışıyoruz. Tek farklı şey, unvana göre protokol belirleniyor” dedi.
Sohbete, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.