AGÜ’de Kariyer Sohbetleri devam ediyor

 

Agü’de başarıya ulaşmanın yolları ve kariyer konulu “Geleceğin Liderleriyle Kariyer Sohbetleri” söyleşisi düzenlendi. Düzenlenen söyleşiye Baxter  Firması Türkiye Genel Müdürü ve Amerikan Şirketler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mine Öztürk, katılarak kariyer tecrübelerini öğrencilerle Paylaştı.

 

Sağlık sektörünün dünyaca ünlü firmalarından Baxter  Türkiye Genel Müdürü ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi Mine Öztürk, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) öğrencilerle biraraya gelerek kariyer alanındaki tecrübelerini anlattı. AGÜ Gençlik Fabrikası’nın düzenlediği söyleşiye Mine Öztürk konuşmacı olarak katıldı. Sümer Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Öztürk öğrencilere kariyer tecrübelerini ve başarıya ulaşmanın yollarını anlattı. Moderatörlüğünü Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç’ün yaptığı söyleşide Öztürk, öğrencilere özellikle başarısızlık korkusunu mutlaka yenmelerini önerirken  öğrencilerin sorularını ise kendi iş ve kariyer yaşamından örnekler vererek yanıtladı. Söyleşinin ardından öğrenciler, Yaşam Tasarımı Eğitimi ve  Danışmanlık Firmasından Esra Aksüyek ve Deniz Kaplan eşliğinde ekip çalışmasını öğrenmek amacıyla düzenlenen “Kariyer Muftağı” adlı atölye çalışmasına katıldı. Aksüyek ve Kaplan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu da makamında ziyaret eden Öztürk, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlenmesine yönelik başlatılan “ He For She” adlı kampanya hakkında bilgiler verdi. Kampanyayı kendisinin de desteklediğini belirten Öztürk, Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’na kampanyanın rozetini taktı. –SELMA KÖSEDAĞ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.