2.AMATÖR’DE FİKSTÜR ÇEKİLDİ

İsmi Mehmet Karabacak 2.Amatör Küme olan ligin 2016-2017 sezonu olan ligin fikstür çekimi hafta sonu Sümer Amatör Evi’nde

gerçekleştirildi.

Yapılan fikstür çekimine Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ile takımlarının temsilciler hazır bulundu.Fikstür çekimi öncesi açıklamalarda bulunan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, İkinci Amatör Küme liginin bu sezon merhum Mehmet Karabacak adıyla anılacağını kaydederek, “Erkilet’te yapımı devam eden 2 sahadan birine yine Mehmet Karabacak, diğerine ise amatöre hizmet vermiş Erkiletspor’un duayen isimlerinden Abdullah Türktekin’in adı verilecek. İki Erkilet’li Karabacak ve Türktekin’in ismi Erkilet’teki sahalarda yaşatılacak” dedi. Lig A ve B olmak üzere 2 farklı grupta toplam 20 takımdan oluşuyor. Fikstür çekiminde ilk olarak geçen sezon 1. Amatör’den düşen 4 takım kura çekilerek farklı gruplara yerleştirildi. Toplam 6 deplasman takımı da yine aynı şekilde 3’erli olarak 2 farklı gruba yerleştirildi. İki Yeşilhisar ekibinden Gençlikspor A grubuna, Belediyespor ise B grubuna yerleştirildi. Yapılan fikstür çekimine göre:

A grubu takımları; Argıncık Esnafspor, Gençlerbirliği, Yeşilhisar Gençlikspor, Erciyes Reşadiye, Özvatan Belediyespor, Kayseri İdman Yurdu, Kıranardı Belediyespor, Anbar Kızılırmak, Kuşçu Mithatpaşaspor ve Yıldırım Beyazıt Şafakspor.

A GRUBU İLK HAFTA MAÇLARI:

Yb. Şafakspor – Özvatan

A.Esnafspor – Gençlerbirliği

K.Mithatpaşa – K. İdmanyurdu

E.Reşadiye – Kıranardı

Yeşilhisar Gençlik – A. Kızılırmak

B grubu takımları ise; Yeşilhisar Belediyespor, Sümerspor, Pınarbaşı Belediyespor, Felahiye Belediyespor, Yeni Erciyesspor, Anadolu Yıldızları, Güneşli Gençlikspor, Ünal Süt Yavuzspor, Makfitspor ve Mevlana Yıldızspor.

B GRUBU İLK HAFTA MAÇLARI:

Ünal Süt Yavuzspor – Mevlana Yıldızspor

Anadolu Yıldızları – Yeni Erciyes

Pınarbaşı Bld – Yeşilhisar Belediyespor

Makfitspor – Güneşli Gençlik

Felahiye Belediyespor – Sümerspor -İlyas Kaplan

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.