ATIM ÇEKİRGENİN SERÜVENLERİ-3

Cenabı Allah tüm kullarına yürü kulum dermiş od da yürür dururmuş, ama  bizim Atom karınca yahu yine yanlış oldu Atom Çekirge ye ise sıçra kulum demiş ve o da durmadan sıçrayıp durur ele avuca sığmazmış.

   Atom çekirgenin yönettiği beladiye ye gidenler onu kolay, kolay yerinde bulunmazmış bilseler bile o işin kurnaz tarafını seçer o yönettiğini zannettiği ve yönetemediği hep kendi bildiğini yapan işçi başlarından birisini çağırır yapmak istemediği işi ona havale edermiş.

   Mesela birisi Atom Çekirgeye gelip evinin, bağının yolunun yapılmasını mı istedi hemen Haşmet-lü Devlet-lü işçi başını çağırır işi ona havale edermiş ki bu adamın işi ömür boyu yapılmasın.

    İşinin Haşmet-lü Devlet-lü işçi başına havale edilip de 15 seneden beri yapılmayan birisinden dinlediğime göre bu adamcağızın Atom Çekirgenin bölgesinde bir bağı varmış. Tabi ki sadece onun değil yüzlerce vatandaşında yanında bağları varmış. Ama o d amaçcağız bu işten bizar olduğu için her sene Atom Çekirgeye gidip yolunun yapılmasını istermiş Çünkü adı yol olan o yer tarih öncesi at ve eşeklerle gidilip geline bilen bir yolmuş. O dönemde ise  doğru dürüst otomobil gidip gelemezmiş. İki araç karşılaştığı zaman ya kaza yaparlarmış yada bir birlerine yol vermek için olmadık meşakkat kalmaz çekerlermiş. Belediye otobüsü dersen hiç gidemezmiş. Bir dönem vatandaşın ısrarına dayanamayan Şehrilemin o bölgeye otobüslerin gidip gelmesini emretmiş ama ilk seferde otobüs yolda kalıp çıkamamış güçlükle otobüs çıkarılmış ve bir daha da o bölgeye o yola otobüs gönderilmemiş.

O bölgete evi bağı olan vatandaşlarda bunun için o yolun genişletilmesini istiyorlarmış.

Vatandaşın her huzura varışında Atom Çekirge Haşmetli işçi başını çağırır işi o na havale edermiş i da vatandaştan bu yolun genişletilebilmesi için o bölgede malı mülkü olanlardan yol yapımına rıza gösteriyorum diye imza vermesi gerektiğini söyler başından savarmış.

Çaresiz vatandaş aylarca uğraşıp Haşmetli işçi başının istediği imzayı toplar listeyi huzura verirmiş ama yinede yol bir türlü yapılmazmış.

    Söylediklerine göre bu meşakkatli imza toplama işi üç beş sene tekrarlanmış. Fakat her ne hikmetse aradan 15-20 sene geçmesine rağmen o yol hala yapılamış ve bu işle uğraşan vatandaş yolun yapıldığını görmeden ölüp gitmiş.

   Geride kalanlar ise hala Atom Çekirgenin huzuruna gidip geliyorlarmış ama yolun yapıldığı yapılacağı yokmuş.

    İşte bu vaka Atom Çekirgenin söz dinlemez işçi başlarından birisinin davranışına bir örnektir. Kim bilir bunun gibi kaç örnek yaşandı da bizim haberimiz yok.

    Tabii haşmetli işçi başının söz dinlemezliği vurdumduymazlığı ayyuka çıkmış ama yinede kimse bir şey yapamıyormuş yaptıramıyormuş. O zati muhterem o görevde yıllarca kalmış.

    Böyle bir Beladiye yi yöneten Atom Çekirge de her gittiği yerde en çok çalışan benim bir sıçradım mı dağları bile yıkarım istediğim yere girer çıkarım diye övünüp geziyormuş.

Zaten bu namını da bir şey yapmadan yapıyormuş gibi görünmeyi çık iyi başardığı için almış.

     Hikaye bu ya bitmek tükenmek bilmiyor ben kısa kesmeye çalışıyorum ama yinede böyle giderse birkaç bölüm daha devam edeceğiz. (Devamı var)

 

  

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.