AYAKKABI BOYACILARININ, DOĞAYLA MÜCADELELERİ

Hunat Camisi yanında çalışan ayakkabı boyacılarının en büyük çilesi, hava koşulları sebebiyle oluşuyor. Yazın sıcaktan kışında soğuktan şikâyet eden ayakkabı boyacıları, kazançlarını sağlayabilmek için mevsim koşullarına meydan okuyarak çalışıyorlar. 

“Ekmeğimizi kazanmak, yaşamak zorundayız”

Gerek Büyükşehir Belediyesi’nin gerekse ilçe belediyelerinin vatandaşları düşünen çalışmalarda bulunduklarını belirten 30 yıllık ayakkabı boyacısı, kendi taleplerinin de geri çevrilmeyeceğine inandığını kaydetti. Gazetemiz meydan’a konuşan Selçuk Bozkurt: “Belediyelerimiz iyi çalışıyor ve tüm çalışmaları ile de vatandaşları düşünüyorlar. Bu yüzden bende buradaki çalışma alanımızın daha korunaklı hale getirilmesini istiyorum yetkililerimizden. Burada yaz kış ayrı sıkıntılar yaşıyoruz hava şartları nedeniyle. Eğer burada daha kolay çalışabileceğimiz, korunaklı bir alan oluştururlarsa, bizler için çok iyi olur” diye konuştu. Evli ve dört çocuk babası olan Bozkurt: “İşimiz zor, üstelik kazancımızda düşük ama bir şekilde çalışmak zorundayız. Hayat şartları zor ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sonuçta ekmeğimizi kazanmak, yaşamak zorundayız” ifadelerini kullandı.

HABER: GÜLDEN ÇOKTAN

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.