EKMEK YERİNE FIRINI GİTTİ

Kayserili yardımsever bir vatandaşın Kayseri İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışta bulunduğu günlük 150 bin ekmek üretebilen fırın 10 bin Suriyeli’nin bulunduğu İdlip’e gönderildi.

Dünyada yüzün üzerindeki ülkeye yardım elini uzatan İHH, her geçen gün yardımlarına bir yenisini daha ekliyor. Kayseri İHH’ya günlük 150 bin Suriye tipi ekmek üreten fırın bağışında bulunan yardımseverin emaneti 10 bin Suriyelinin bulunduğu İdlip’e gönderildi.   Konuya ilişkin Kayseri İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi Sorumlusu Mahmut Satıcı, yardımseverlere yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkürlerini iletirken, bundan sonra yardımların devam edeceğini söyledi. Satıcı, “ Açılan koridorla birlikte İdlip e geçen Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için Kayseri İHH İnsanı Yardım Vakfı olarak,  hayırseverlerimizce bağışlanmış olan günlük 150 bin ekmek üretim kapasiteli bir fırını İdlip’e gönderiyoruz. Allah’ın izniyle, hayırseverlerimizin katkısıyla da bundan sonra göndereceğimiz unlarla ekmek üretilecek ve on binlerce mülteciye ekmek dağıtma çalışmaları yapılacaktır. Allah hayırsever vatandaşlarımızdan razı olsun.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.