Başakpınar için önemli hizmet

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK, KEPEZ’DEKİ SPOR TESİSİNİN TANITIMININ ARDINDAN BAŞAKPINAR’A GEÇEREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE HAYIRSEVER BAŞBUĞU AİLESİ TARAFINDAN YAPILAN OKULUN TANITIM PROGRAMINA KATILDI. BAŞKAN ÇELİK, GENÇLERİN DAHA İYİ EĞİTİM GÖRMELERİ İÇİN 2017 YILINDA DA OKUL YAPMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTTİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kepez’deki spor tesisinin tanıtımının ardından Başakpınar’a geçerek Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever Başbuğu ailesi tarafından yapılan okulun tanıtım programına katıldı. Başkan Çelik, gençlerin daha iyi eğitim görmeleri için 2017 yılında da okul yapmaya devam edeceklerini belirtti.
Başakpınar’daki okul tanıtım töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, okulun fiziki durumuna ilişkin bilgi verdi ve okulun çevre mahallelere hizmet verdiğini belirtti. Okulun yapılması nedeniyle Hayırsever Başbuğu ailesine ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Elmalı, “Başka illerde belediyeler okulların bahçe düzenlemesini yaparak övünüyorlar; ancak Kayseri’de belediyeler okullar yapıyor” dedi.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da konuşmasında Talas’ta son dönemde okul yapımına büyük önem verdiklerini belirtti ve “En büyük hayırseverimiz Kayseri Büyükşehir Belediyemiz” dedi. Palancıoğlu, 13 yeni okul için arsa ürettiklerini, ayrıca özel okullara da arsa vereceklerini belirterek Talas’ın eğitim ve öğretim yuvası olmaya devam edeceğini kaydetti.
“BU YIL DA 2017 MODEL PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kürsüye “Kayseri seninle gurur duyuyor” sloganları arasında çıktı. Kayseri’yi her alanda kaliteli ve konforlu bir şehir yapmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “2016 yılında sadece büyük projeler için 550 milyon liralık yatırım yaptık. 2017 yılında da hem kent merkezinde hem de ilçelerimizde 2017 model projeleri hayata geçireceğiz. Her vesileyle ifade ettiğim gibi çok önemli yatırımlar yapıyoruz; ancak insana yatırıma tüm yatırımlardan daha çok önem veriyoruz. Kayseri’de yaşayan her evladımızın daha iyi eğitim alması için okul yapmak bizim görev alanımızda değil demeden ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz” dedi.
Konuşmasında gençlere de seslenen Başkan Çelik, her gencin kendisine hedef koymasını ve en iyiyi hedeflemelerini istedi. Belediye olarak okul yapımına başlayınca hayırseverlerin de yüklerini aldığını vurgulayan Çelik, “Buradaki okulumuzun yapımına da Hayırsever Başbuğu ailesi destek verdi. Fatma Yüksel Başbuğu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’na destek veren Hayırsever Ailemize içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Rabbim pek çok kişiye mal mülk veriyor; ancak hayır yapmak herkese nasip olmuyor. Bereket versin ki, hayırseverler açısından bereketli topraklarda yaşıyoruz. Bu anlamda şehrimizle ve hemşehrilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu hizmetleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e çiçek takdim etti. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da Başkan Çelik’e teşekkür plaketi sundu. Törende Hayırsever Başbuğu ailesine de çiçek ve hediye verildi.
Başkan Çelik, bu sırada öğrencilere bir müjde vererek öğle yemeklerinin Büyükşehir ve Talas Belediye Meclis Üyesi İş Adamı Mustafa İnceok tarafından karşılanacağını kaydetti. Ardından da okulun vatanına milletine hayırlı nesiller yetiştirmesi için dualar edildi. Daha sonra okulu gezen Başkan Çelik, Başakpınarlılar ve öğrencilerle de fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.