Başkan Büyüksimitçi’den ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülke olarak daha hızlı gelişip kalkınmak için kadınların iş dünyasına vereceği katkının önemli olduğunu söyledi.
Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada, “Kadınlarımız hayatın her anında fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olmuştur. Yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Çağdaş medeniyet seviyesinin yakalanmasında erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür” dedi.
Kadınların toplumda ve iş dünyasında büyük başarılara imza attığını belirten Başkan Büyüksimitci, “Ailemizin temel değeri olan kadınlarımızın gelişen Türkiye’mizin iş dünyasındaki rolü küçümsenemez. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptığımız ve önlerindeki engelleri kaldırdığımız zaman neler yapabildiklerini görüyoruz. Daha hızlı büyümemiz ve gelişmemiz için en az erkekler kadar kadınların da iş dünyasına vereceği katkıya ihtiyacımız var” diye konuştu.
Ülke olarak modern ve çağdaş günlere gelmemizde kadınların önemli görevler başardığının altını çizen Büyüksimitci, “Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir dünya temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.